Euro
9.5264
0.1%
Dolar
7.8526
-0.11%
Altın
462.59
0.11%
Borsa
1.325
0.02%
Bitcoin
149.693
-0.01%
7ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 7 C
  MHP'li Yeniçeri BDP sıralarına dönerek bağırdı

  MHP'li Yeniçeri BDP sıralarına dönerek bağırdı

  Anayasa'dan Türk milleti kavramının çıkartılmaya çalışıldığını kaydeden MHP'li Yeniçeri, BDP sıralarına dönerek bağırdı
  • 12.12.2012 - 11:39

  MHP li Yeniçeri BDP sıralarına dönerek bağırdı #1

  ENSONHABER.com/DETAY HABER MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Meclis'te görüşülen Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmelerinde kendinden geçti. MHP'nin en coşkulu konuşan vekilleri arasında gösterilen Yeniçeri, peş peşe sıraladığı cümleler sonrası sinirli bir şekilde BDP sıralarına dönüp "Bunu artık anlayın anlayın anlayın" diye bağırınca Meclis'ten hem alkışlar hem de kahkahalar yükseldi.

  MHP'Lİ YENİÇERİ'NİN MECLİS'TE BDP'LİLERE TÜRKLÜK TEPKİSİ

  MHP li Yeniçeri BDP sıralarına dönerek bağırdı #2

  "TÜRK MİLLETİ KAVRAMI, ANAYASA'DAN ÇIKARTILMAYA ÇALIŞILIYOR"

  TBMM Genel Kurulu'nda "Türk milletinin kanıyla canıyla gelecek nesillere emanet ettiği Türk milleti kavramı Anayasa'dan çıkartılmaya çalışılıyor." diye konuşan Yeniçeri, konuşmasına "Geçmişte olduğu gibi bugün de Türk milleti ve tarihine uluslararası fonlardan beslenerek saldıran etkili örgütlü güçler, tarihi tersten okumayı ibadet olarak görmektedirler. Türk milletini etnisiteye indirgeyenler aslında tarihin bizzat kendisine ihanet etmektedirler." sözleriyle devam etti.

  "SANKİ ÖTÜKEN'E ABİDELER DİKİLMEDİ, KURTULUŞ SAVAŞI VERİLMEDİ"

  Ardından sesi titreyen Yeniçeri, sinirlenerek peş peşe cümleler kurdu. Özcan Yeniçeri "Bu güruha göre sanki Ötüken'e Türk abideleri dikilmemiş, sanki Göktürk Devleti kurulmamış, sanki Alparslan Bizans'la Malazgirt'te savaşmamış, sanki Osman Bey Söğüt'ten çıkmamış, sanki Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u fethetmemiş, sanki Mustafa Kemal Kurtuluş Savaşı'nı vermemiştir. Bu kadar tarihi bir geçmişi olan bir milleti siz bir aşiret bir klan bir etnisite seviyesine nasıl indirgersiniz nasıl tartışırsınız?" dedi. 

  BDP SIRALARINA DÖNEREK BAĞIRDI: "ANLAYIN ANLAYIN ANLAYIN.."

  Yeniçeri, "İstiklal Marşınızı kim yazmış bir bakın. Kurtuluş Savaşı'nı kim yapmış bir bakın. Türklüğün manifestosunu kim yapmış bir bakın." sözlerinin ardından BDP sıralarına dönerek,  "Bu bir kanın, bu bir ırkın bu bir kafatasının ürünü değil bu bir kültürün ürünü bunu artık anlayın anlayın anlayın." diye bağırdı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir