Petrol
109
-2.62%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.073
-1.75%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C
  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün

  Vatandaşlar, darbe girişimine tepki göstermek için ellerinde Türk bayraklarıyla meydanları doldurmayı sürdürüyor.
  • AA
  • 20.07.2016 - 04:54

  Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla ilk günden bu yana meydanları boş bırakmayan vatandaşlar Türkiye'nin 81 kentinde demokrasi nöbetini sürdürüyor.

  ANKARA KIZILAY

  Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto için meydanlara çıkan vatandaşların Ankara Kızılay Meydanı'ndaki "demokrasi nöbeti" sürüyor.

  Darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın çağrısı üzerine meydanlara koşan her yaştan çok sayıda vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla Kızılay Meydanı'nda bu akşam da yerini aldı.

  Öte yandan Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi etrafında nöbete devam eden özellikle akşam saatlerinde sayıları artan vatandaşlar, Millet Camisi'nde de namazlarını kılıyor. Namazın ardından darbe girişiminde şehit olanlar için Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştiriliyor, dualar ediliyor.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #1

  İSTANBUL

  FETÖ'nün darbe girişimine protestolar, İstanbul'un farklı noktalarında sürüyor.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın evinin bulunduğu Kısıklı'da kurulan platformun olduğu alanda toplanan kalabalık, şarkılar ve marşlar eşliğinde "demokrasi nöbeti"ne devam ediyor. Türk bayraklarıyla alanı dolduran vatandaşlar, "Recep Tayyip Erdoğan", "Dik dur eğilme bu millet seninle", "FETÖ'cüler nerede, millet burada" ve "FETÖ'cülere idam" sloganları attı.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #2

  Platformun bulunduğu alanın çevresindeki reklam panolarının üzerinde ise Türkçe ve Fransızca, "O tankın ya üstünde oluruz, ya altında: İçindeysek eğer namlu ancak düşmana döner." yazılı pankartların olduğu görüldü.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #3

  SANATÇILAR HALKA MORAL VERDİ

  Taksim Meydanı'nı akşam saatlerinden itibaren dolduran vatandaşlar, darbe girişimine karşı tepkilerini sloganlarla dile getirdi.

  Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın daveti üzerine, radyocular Kral FM'den Afrikalı Ali ve Gezegen Mehmet, Best FM'den Gazoz Ağacı Cem Aslan, Radyo7'den Murat Çetin, Radyo Seymen'den Melih, Baba Radyo'dan Umut, sanatçılar Ahmet Yenilmez, Alişan, İzzet Yıldızhan, Mustafa Ceceli, Mustafa Topaloğlu, Elif Buse Doğan, Devran İskender, İsmail Altunsaray, Ravi İncigöz, Muzaffer Elitaş, besteci Aşkın Tuna, Kürşat Hakan Kahraman, Uğur Aslan, Suat Suna ve İpek Acar, meydana gelerek halka moral verdi.

  İstanbul'da Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı, Türkiye Gençlik Vakfı, İmam Hatipliler Derneği, Memur Sendikaları Konfederasyonu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, Uluslararası Rabia Platformu, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı, Ensar Vakfı, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Semerkand Vakfı ve Deniz Feneri Derneğinin bulunduğu Milli İrade Platformu üyesi 278 sivil toplum kuruluşu, FETÖ'nün darbe girişimini protesto etti.

  Protesto eylemine katılanlar, "İdam isteriz", "Dik dur eğilme bu millet seninle", "Şehitler ölmez", "FETÖ gelecek hesap verecek" sloganları atarak, tekbir getirdi ve Türk bayrakları taşıdı.

  HAKKARİ

  Hakkari'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik protestolar sürüyor.

  Valilik önünde akşam saatlerinde ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan yaklaşık 4 bin kişi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine "Dik dur eğilme, bu millet seninle" diye slogan attı.

  Daha sonra, FETÖ'nün darbe girişiminde şehit olanlar için dua edildi.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #4

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #5

  SİİRT

  Siirt'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi protesto edildi.

  Siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin çağrısı üzerine, aralarında Vali Mustafa Tutulmaz, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halidun Eren ve 3. Komando Tugay Komutan Vekili Albay Sedat Özkoç'un da yer aldığı binlerce kişi, valilik önünde toplandı.

  Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "dik dur eğilme bu millet seninle", "Siirt burada darbeciler nerede" ve "darbeye karşı omuz omuza" şeklinde sloganlar attı. Vatandaşlara caddeden geçen çok sayıda araç da korna çalarak destek verdi.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #6

  HATAY

  Hatay'ın Antakya ilçesinde vatandaşlar Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek için demokrasi nöbetini sürdürüyor.Vali Ürgen Alanı'nda toplanan ve ellerinde Türk bayrakları ve dövizler taşıyan binlerce kişi, "Dik dur eğilme, bu millet seninle" ve "İdam isteriz" şeklinde sloganlar attı.

  Programda Kur'an-ı Kerim tilaveti ve duaların okunmasının ardında Antakya Belediyesi Tasavvuf Müziği Korusu konser verdi.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #7

  ŞANLIURFA

  Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepkiler devam ediyor.

  Rabia Meydanı ve 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı önünde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla terör örgütü aleyhine sloganlar attı. Çocuk ve kadınların da katıldığı gösterilerde, vatandaşlar yaşanan girişime tepkilerini dile getirdi.

  BİTLİS

  Bitlis'in Ahlat ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren vatandaşların "demokrasi nöbeti" devam ediyor.

  Yatsı namazı çıkışı ilçedeki Ulu Cami önünde toplanan çok sayıda vatandaş, sloganlar atarak Selçuklu Mahallesi'nde bulunan meydana kadar yürüdü.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #8

  MUŞ

  Muş'ta, meydanlarda toplanan vatandaşlar Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri darbe girişimini protesto etti.

  Belediye Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, tekbirler ve slogan eşliğinde askeri darbe girişimini protesto etti.

  Belediye Başkanı Feyat Asya, demokrasi nöbetlerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın herkes evine dönebilir açıklamasını yapana kadar sürdüreceklerini söyledi.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #9

  KIRŞEHİR

  Kırşehir'de faaliyet gösteren 40 siyasi parti ve sivil toplum kuruluşunun başkanları, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla "demokrasi nöbetine" katılarak birlik ve beraberlik örneği sergiledi.

  Cacabey Meydanı'nda vatandaşlarla bir araya gelen başkanlar, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #10

  ADIYAMAN

  Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Adıyaman'da başlatılan protesto gösterileri devam ediyor.

  Darbe girişiminin ardından, valilik binası önündeki meydanda toplanan vatandaşlar, bekleyişlerini sürdürüyor.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #11

  KIRKLARELİ

  Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi, Kırklareli'nde protesto edildi.

  Vilayet Meydanı'nda demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlar, ellerinde bayraklarla "Recep Tayyip Erdoğan", ''Vur de vuralım, öl de ölelim" şeklinde sloganlar attı.

  SİVAS

  Sivas'ta vatandaşlar ellerinde pankartlar ve Türk bayraklarıyla akşam saatlerinde Sivas Valiliği önünde toplandı. Sivas Valisi Davut Gül, İl Jandarma Komutanı Albay Bektaş Arslan ve İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, valilik binası önünde bir süre vatandaşlarla sohbet edip fotoğraf çektirdi.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #12

  NEVŞEHİR

  Nevşehir’de, AK Parti il binasından yürüyüşe geçen ve Türk Telekom binası önünde toplanan binlerce vatandaş, burada sloganlarla darbe girişimini protesto etti.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #13

  YOZGAT

  Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan siyasi parti il başkanları, vatandaşlara birlik ve beraberlik mesajı verdi.

  AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, burada yaptığı konuşmada, darbeye karşı çıkarak ülkenin geleceğine ipotek koymaya çalışanlara fırsat vermeyenlere teşekkür etti.

  CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar da demokratik, laik, sosyal Türkiye Cumhuriyeti Devletini bir avuç çapulcuya bırakmayacaklarını, darbelere sonuna kadar karşı olduklarını belirtti.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #14

  AKSARAY

  Aksaray’da vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.

  Kent Meydanı'nda Türk bayraklarıyla alana gelen vatandaşlar, "Vatan sana canım feda", "Dik dur eğilme Aksaray seninle", "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları attı.

  TEKİRDAĞ

  Tekirdağ'da vatandaşlar FETÖ'nün darbe girişimine karşın "demokrasi nöbetini" sürdürüyor.

  Valilik binası önünde toplanan ve 4 gündür demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlar, ellerinde bayraklarla "darbeye hayır", "Recep Tayyip Erdoğan", "paralel hainler hesap verecek", "millete kalkan eller kırılsın" şeklinde sloganlar attı.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #15

  VAN

  Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi, Van'da alanlara inen binlerce vatandaş tarafından protesto edildi.

  Beşyol Meydanı'nda demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Recep Tayyip Erdoğan", ''Darbeye hayır" ve ''Vanlılar burada darbeciler nerede'', "Fetö'ye idam" şeklinde slogan attı.

  KAYSERİ

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri darbe girişimine ilişkin, "Maalesef cuma günü tarihimizin çok acı günlerinden birisini daha yaşadık. Bir grup akıl, izan, vicdan noksanı insan, bir gece baskınıyla Türkiye'de yönetimi ele alacağını zannetti ama önce silahlı kuvvetlerimizin değerli komutanları sonra da fedakar, cefakar vatandaşlarımız sokağa çıkarak buna mani oldular." dedi.

  Kayseri'de darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz'dan beri Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla sloganlar atarak tepkilerini sürdürdü.

  11. Cumhurbaşkanı Gül, meydanda toplanan vatandaşlara, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in kurduğu görüntülü cep telefonu bağlantısıyla hitap etti. Gül, sevgi gösterisinde bulunan ve tezahürat yapan vatandaşları selamladı.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #16

  KASTAMONU

  Kastamonu'da vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etti.

  Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, Kur'an tilavetini dinledi ve darbe girişimi sırasında şehit olanlar için dua etti.

  ESKİŞEHİR

  Eskişehir Vilayet Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla FETÖ'nün darbe girişimini protesto etti.

  Vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine tezahüratta bulundu. Türk Kızılayı, ilçe belediyeleri, çeşitli kurum ve kuruşları tarafından nöbet eylemindeki vatandaşlara içecek ve yiyecek ikram edildi. Darbe girişimde hayatını kaybedenler için okunan Kur'an-ı Kerim'e vatandaşlar da eşlik etti. Vatandaşların Vilayet Meydanı'ndaki protestoları sürüyor.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #17

  YALOVA

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına uyan Yalovalılar, aileleri ve çocuklarıyla birlikte ellerindeki Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı.

  Vatandaşlar, dev ekranda televizyon kanallarından gündemi takip etti ve haber bültenlerini izledi. Meydandakiler, "Darbelere karşı direneceğiz", "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Recep Tayyip Erdoğan" ve ''Darbeye hayır" sloganları attı.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #18

  KÜTAHYA

  Kütahya'da da "demokrasi nöbeti" tutmak için kentin çeşitli noktalarından araçlarla ve yaya olarak binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla meydanlara yine akın etti.

  Zafer Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, konuşmalar sırasında sık sık, "İdam cezası geri gelsin", "Dik dur eğilme, bu millet seninle" ve "Devlete uzanan eller kırılsın" sloganları attı.

  KONYA

  Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren vatandaşların "demokrasi nöbeti" devam ediyor.

  Konyalı vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla Mevlana Meydanı'na akın etti. Kadın erkek, genç yaşlı on binlerce vatandaş, cuma gününden bu yana geceden sabaha kadar sloganlar atarak darbe girişimini protesto ediyor.

  Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanı dolduran vatandaşlar, "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Konya burada darbeciler nerede", "Vur vur inlesin Pensilvanya dinlesin" şeklinde sloganlar attı. Konya Atlı Okçuluk Grubu Başkanı Dr. Naim Ünsal ve grup üyeleri alana atlarıyla gelerek, renkli görüntüler oluşturdu.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #19

  KOCAELİ

  Kocaeli'nin İzmit ilçesinde, gençlik alanında faaliyet gösteren 36 sivil toplum kuruluşu ile siyasi partilerin gençlik kolları, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla ortak basın açıklaması yaptı.

  Genç Kocaelililer Derneği Başkanı Sedat Köse, Sabri Yalım Parkı'nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından yaptığı açıklamada, FETÖ ve dış güçlerin gölgesinde vatanı bölme amacıyla darbe girişiminde bulunanların, yüce Türk adaleti karşısında hak ettikleri bedeli ödemeleri gerektiğini söyledi.

  KKTC

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Fetullah Gülen'in kitapları yakıldı.

  ADANA

  Adana'da vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.

  Uğur Mumcu Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla FETÖ'nün darbe girişimini protesto etti.

  Darbe aleyhinde slogan atan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da sevgi gösterisinde bulundu.

  ELAZIĞ

  Elazığ'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto eden vatandaşlar meydanlardaki nöbetini sürdürdü.

  Havanın kararmasıyla kentin dört bir yanından İzzetpaşa Meydanı'na gelen vatandaşlara, meydana traktörleri ile gelen bir grup çiftçi ile ambulanslarla gelen sağlık çalışanları destek verdi.

  KAHRAMANMARAŞ

  Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Topları da olsa, tüfekleri de olsa, helikopterleri de olsa, uçakları da olsa bu insanların topyekün mukabelesi karşısında sinek gibi yok olup gitmişlerdir." dedi.

  Özkan, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından "Demokrasi nöbetinin" tutulduğu kent meydanında, kanaat önderleri ile mahalle muhtarların da katıldığı toplantıda vatandaşlara seslendi.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #20

  ISPARTA

  Isparta Hükümet Meydanı'nda binlerce kişinin katıldığı ve 5 gündür devam eden darbe karşıtı gösterilere, Ispartalıların yanı sıra ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan çok sayıda sığınmacı da destek verdi.

  BURSA

  Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren vatandaşların "demokrasi nöbeti" devam ediyor.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine kentin çeşitli noktalarından araçlarla ve yaya olarak AK Parti İl Başkanlığının da bulunduğu Fomara Meydanı'na akın eden binlerce kişi, ellerindeki Türk bayraklarıyla sloganlar atıp, tepkilerini dile getirdi.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #21

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #22

  SİNOP

  Sinop'ta vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi protestosunu sürdürdü.

  Hükümet Konağı Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından darbe girişiminde hayatını kaybedenler için dua okudu.

  MALATYA

  Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi nedeniyle Malatya'da başlatılan protesto gösterileri devam ediyor.

  Darbe girişiminin ardından, Valilik binası ile Yeni Cami önünde toplanan vatandaşlar, bekleyişlerini sürdürüyor.

  Milletin demokrasi nöbetinde dördüncü gün #23

  AFYON

  Afyonkarahisar'da Anıtpark Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, "Dik dur, eğilme, bu millet seninle" ve "İdam isteriz” sloganları attı.

  AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, 15 Temmuz gecesi demokrasiye, devlete, millete ve cumhurbaşkanına darbe girişiminde bulunulduğunu belirterek, terör örgütü elebaşısının şizofren bir deli olduğunu söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir