Euro
10.1416
-0.19%
Dolar
8.6456
-0.22%
Altın
494.43
0.58%
Borsa
1.385
-0.47%
Bitcoin
369.837
-2.79%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C

  Milli Savunma Bakanı Canikli'den referandum açıklaması

  Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Türkiye'nin güneyinde bir etnik siyasi oluşuma müsaade edilmeyeceğini belirtti.
  • Haber Merkezi
  • 19.09.2017 - 16:44
  Milli Savunma Bakanı Canikli'den referandum açıklaması

  Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Gaziler Günü nedeniyle Ankara'da düzenlenen programdaki konuşmasında şunları söyledi:

  ABD VE ALMANYA AMBARGO UYGULUYOR

  "Bugün birçok Amerikan ve Alman firması, savunma ürünlerinde kullandığımız yedek parçaları örtülü bir şekilde ambargo uygulayarak Türkiye'ye vermiyorlar, geciktiriyorlar. Şu anda içinde yaşadığımız durum, tablo bu. Hibe filan değil, parasını peşin veriyoruz ama terör örgütlerine karşı son derece bonkör ve eli açık davranıyorlar ama hamdolsun özellikle son yıllarda bu mücadeleyi tamamen kendi imkanlarımızla, kaynaklarımızla yerli savunma ürünleriyle yerine getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz."

  "HER TÜRLÜ ADIMI ATACAĞIZ"

  IKBY yönetiminin yapmayı planladığı referandum hakkında da açıklamalarda bulunan Canikli, "Son günlerde ülkemizin güneyinde etnik yapı üzerine kurulu bir siyasi oluşum oluşturmaya çalışıyorlar, bu üst seviyede tehdit oluşumudur, buna müsaade edemeyiz. Irak ve Suriye'nin toprak bütünlüğünün ortadan kaldırılması ne zaman biteceği bilinemeyen, küresel boyuta taşınacak daha büyük bir savaşın fitilinin ateşlenmesi anlamına gelir. Irak'ın toprak bütünlüğünün ortadan kaldırılması anlamına gelecek bir değişim Türkiye için çok ciddi bir risktir. Risk faktörlerinin büyümesini engellemek için her türlü adımı atacağımızdan, her türlü kararı alacağımızdan hiç kimse en ufak tereddüt içinde olmasın. Güvenlik güçlerimiz ve silahlı kuvvetlerimiz bundan sonra da görevinin başındadır; karar alınması ve adım atılması gerekiyorsa kararlılıkla yerine getirilecektir." dedi.

  Milli Savunma Bakanı Canikli den referandum açıklaması #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir