Petrol
95.78
-0.84%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
386.972
-9.19%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Minik Pamir'in Atatürk büstü ile fotoğrafının hikayesi

  Minik Pamir'in Atatürk büstü ile fotoğrafının hikayesi

  Acılarını paylaşan herkese teşekkür eden Serdar Dikdik, minik Pamir'in Atatürk büstü önünde çekilmiş fotoğrafı ile birlikte bir yazı paylaştı.
  • 06.04.2014 - 12:58

  Minik Pamir in Atatürk büstü ile fotoğrafının hikayesi #1

  Kötü haberi almasının ardından yıkılan Pamir'in babası Serdar Dikdik bu sabah saatlerinde arama çalışmalarına katılan ve acılarını paylaşan herkese teşekkür etti. Serdar Dikdik mesajında, "Aramalara katılan, dualarıyla destek olan, herkese Allah razı olsun. Bugün meleğimizi toprağa verirken dualarınızı esirgemeyin" dedi.

  Minik Pamir in Atatürk büstü ile fotoğrafının hikayesi #2

  ATATÜRK BÜSTÜ İLE ÇEKİLDİĞİ FOTOĞRAFIN HİKAYESİ

  Dikdik ayrıca bundan tam bir yıl önce aile yakınlarına Pamir'le ilgili gönderdiği bir yazıyı da paylaştı. Serdar Dikdik'in twitter'da "Oğlum için 1 sene önce eşe dosta gönderdiğim bir yazıydı. Böyle çocuk büyütmek istedik. Kaderde yokmuş" mesajı ve küçük Pamir'in Atatürk büstü önünde çekilmiş fotoğrafı ile birlikte paylaştığı yazı şöyle:

  "KONUŞABİLDİĞİ 3-5 KELİMEYLE BU NE DEDİ"

  Daha dünyaya geleli 953 gün oldu ama; bugün kanı çekti dedi "bu ne" konuşabildiği 3-5 kelimeyle. Dedim Pamir, o Atatürk. Bu yaşadığımız ülkeye onun sayesinde sahibiz. Sahip olduğumuz her şeyi ona borçluyuz. Sonra alnına bir öpücük kondurdum Atanın.

  "ATANIN GÖZLERİNE BAKTI"

  Ben öpünce, bizim küçük insan kaldırdı ellerini havaya..Al beni kucağına der manasında. Kaldırdığım gibi oturdu Gazinin önüne ve tam gözlerinin içine baktı. Diyemedim oğul Atam yaşarken bakamazmış kimse o çakmak çakmak gözlere. Zekası, Asilliği, kıvılcımı başını döndürürmüş bakan insanın. Ama oğul baktı o gözlere yaklaşık 30 saniye, inan o süre bir ömür gibi geldi, gözümü bile kırpamadım.

  "BİR ÖPÜCÜK KONDURDU ATAMIN ALNINA"

  Belki yeni nesil olarak merak etme geliyoruz atam dedi. Yada sadece o yüzü yazdı aklına, merhaba Atam diyerek. Ama bakmak yetmedi ki o engin gözlere o asil surata, babası gibi kondurdu bir öpücük Atamın alnına. İste bugün çektiğim bu fotoğrafların hikayesidir yazdıklarım. Bu resimler eskir kaybolur belki bir gün ama, o kafama, yüreğime işlediğim aynı görüntüyü hiç unutmayacağım son nefesime kadar.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir