Muammer Güler'den ilk açıklama

Muammer Güler'den ilk açıklama

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Dikmen'deki polisevinin duvarına iki roketatar mermisi isabet ettiğini, olayda ölü ya da yaralı olmadığını, saldırının gerçekleştirildiği yerde bir roketatar ile patlamamış bir mühimmat ve yasadışı örgüte ait bez parçası bulunduğunu bildirdi.

"CAN KAYBI VE YARALIMIZ YOK"

İçişleri Bakanı Muammer Güler saldırıyla ilgili olarak, “Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sosyal hizmetler binası olarak kulanılan ek binasının 3. katına, polisevinin ise 1. katına iki adet roketatar mermisi isabet etmiştir. Can kaybı ve yaralımız yok. Saldırganlar Çetin Emeç yolu üzerindeki kaldırımda çalılıkların arasından ateş etmişler. Ateş ettikleri noktada patlamamış bir roketatar mermisi, bir sırt çantası ve bir örgüte ait bez parçası bulunmuştur. Faillerin yakalanması için bütün birimlerimiz harekete geçti. Faillerin araba veya Dikmen Vadisi'ne girerek kaçtıklarını değerlendiriyoruz” dedi.

Güler, olay yerine bırakılan bez parçasının hangi örgüte ait olduğu sorusuna ise, “Şu anda bir önemi yok. Yanıltma amaçlı bırakılmış olabilir. Her türlü incelememiz sürüyor” dedi.