Petrol
91.8
0.12%
Euro
18.5359
-0.06%
Dolar
18.5685
-0.01%
Altın
1.031
0.10%
Borsa
3458
0.00%
Bitcoin
379.062
3.58%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C

  Muammer Güler Reyhanlı'daki ölü sayısını açıkladı

  Hatay'daki patlamada 40 kişi hayatını kaybetti. Ölü sayısı artabilir..
  • 11.05.2013 - 14:54
  Muammer Güler Reyhanlı'daki ölü sayısını açıkladı

  Muammer Güler Reyhanlı daki ölü sayısını açıkladı #1

  Saldırının kaynağı konusunda ön bilgiler var, araştırıyoruz. Saldırı süreci baltalamaya

  İçişleri Bakanı Muammer Güler, Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki patlamalara ilişkin NTV'ye konuştu, "40 ölü, 29'u ağır 100 yaralı var" dedi.

  Reyhanlı'da 2 ayrı yerde patlama olduğunu söyleyen Güler, "Saldırının kaynağı konusunda ön bilgiler var, araştırıyoruz. Saldırı, süreci baltalamaya yönelik bir eylem" açıklamasında bulundu.

  "BUNUN BİRİNCİ HEDEFİ ÇÖZÜM SÜRECİ"

  Bakan Güler, şöyle konuştu:

  "Bizim civarımızdaki yerlerde maalesef bu sürecin kendilerine olacak etkilerini de hesap ederek ve Türkiye'deki huzurun zaten hiçbir zaman olmasını istemediler. Ama bu süreçte bizim sahiplendiğimiz insanlar bu konudaki gayretlerimizi insani yaklaşımlarımızı biliyorlar. Buna rağmen yürütülmek istenen başka bir çalışma da var. Türkiye, Allah'ın izniyle bunların üstesinden gelir. Kimse Türkiye Cumhuriyeti ile aşık atmaya onun gücünü denemeye kalkmasın. Onun hesabını görecek bir gücümüz var. Ancak kalleşçe, alçakça, masum savunmasız insanlara bu şekilde daha önce yapıldığı şekilde gayretler var. O gayretler hiçbir zaman sonuç almaz. Bizim birliğimizi beraberliğimizi aksine daha da pekiştirir."

  "DEVLETİN BÜTÜN GÜCÜ, İMKANI ORAYA SEVK EDİLDİ"

  Bu acıların, yaraların hemen sarılması gerektiğini kaydeden Güler, "Şu anda bize çok kötü manzaralar da intikal ediliyor oralardan. Derhal uçak ambulanslar, ambulans helikopterler olay yerine ulaştırıldı. Gerekli güvenlik takviyesi de yapılıyor. Devletin bütün gücü imkanı oraya sevk edilmiş durumda. Ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralıların da inşallah en yakın zamanda şifaya kavuşmasını diliyorum" diye konuştu.

  Olayı gerçekleştirenleri eninde sonunda bulup gerekli cezayı vereceklerini vurgulayan Güler, "Tabii bu ortamda biz yine de işimizi yapmalı hedeflediğimiz bütün çalışmaları sonuna kadar eksiksiz gerçekleştirmeliyiz. Bu olaylar bizim çalışma azmimizi asla eksiltmemeli. Çözüm sürecinin bu tür provokasyonlarla kesilmek istendiğini biliyorduk. Maalesef böyle bir şey gerçekleşti. Muvaffak olmaları asla ve asla mümkün değildir" ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir