Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
447.835
1.27%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  Muharrem İnce: Yalova Başbakan'ın emrine girmeyecek

  Tekrar seçime gidecek olan Yalovalılara seslenen CHP'li Muharrem İnce, "Anayasa Mahkemesi'ne gitmeyeceğiz çünkü biz mahkemelere güvenmiyoruz, Seçim Kurulu'na güvenmiyoruz" dedi.
  • 22.04.2014 - 15:28
  Muharrem İnce: Yalova Başbakan'ın emrine girmeyecek

  Muharrem İnce: Yalova Başbakan ın emrine girmeyecek #1

  CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, yargıya güvenmedikleri için seçim sonucunu Yüksek Mahkeme'ye taşımayacaklarını söyledi. Kendisine sosyal paylaşım sitesinden seslenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e ise Yalova'dan cevap veren İnce, "Burası Atatürk'ün kenti Melih, sen de gel" dedi.

  "BU YALOVALILAR KAVURMAYA BOYUN EĞMEDİ, DEVLETİN GÜCÜNE DE BOYUN EĞMEYECEK"

  Yalova'da seçimin iptalinin ardından ilk mitingi CHP düzenledi. Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinge CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman ile birlikte gelen Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, mahkemelere güvenmediklerini ifade ederek, "Buradan Yalovalılara CHP adına bir söz veriyorum. Asla Anayasa Mahkemesi'ne gitmeyeceğiz çünkü biz mahkemelere güvenmiyoruz. Çünkü biz Seçim Kurulu'na güvenmiyoruz. Biz Yalovalılara güveniyoruz. 1 Haziran'da Yalovalılar onlara öyle bir ders verecek ki herkes görecek. Bu Yalovalılar kavurmaya boyun eğmedi, devletin gücüne de boyun eğmeyecek" dedi.

  "YSK BAŞBAKAN'IN EMRİNE GİRDİ"

  YSK'nın iptal kararını eleştiren İnce, "3 gün önce Başbakan gazetecilerle konuşuyor. '1 Haziran'da Yalova ve Ağrı'da seçimler yenilenecek' diyor. Daha YSK toplanmamış, bu konuyu görüşmemiş, sen bunu nereden biliyorsun? YSK ise bu talimatı yerine getirdi. YSK Başbakanın emrine girmiştir ama Yalova girmeyecektir" ifadelerini kullandı.

  "YALOVA ATATÜRK'ÜN KENTİ, GEL MELİH"

  İnce, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Twitter hesabından yazdığı, "Muharremciğim, Yalova seçimi iptal olmuş. Sen Ankara'ya gelemedin ama ben Yalova'ya kamp kuracağım. Hadi bakalım kolay gelsin" sözlerine ise Yalova'dan cevap verdi. Melih Gökçek'i Yalova'ya çağıran İnce, "Melih Gökçek Yalova'ya gelecekmiş. Gelsin. Burası Yalova Melih, gel, sen de gel. 81 vilayetten adam var burada. Yalova'nın ruhu, direnişi var. Yalova Atatürk'ün kentidir. Gel Melih, sen de gel. Ankara'da 6 bin 240 CHP itirazına kulak kapatıyor YSK, Yalova'ya gelince seçimi iptal ediyor" şeklinde konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir