Euro
9.9662
-0.06%
Dolar
8.4567
0.35%
Altın
483.43
-0.54%
Borsa
1.428
0.29%
Bitcoin
403.048
0.70%
25ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 25 C
  Mülteciler yoga yapan kadınları şaşırttı

  Mülteciler yoga yapan kadınları şaşırttı

  Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, lastik botları batan 10 kaçak, yoga yapan kadınların şaşkın bakışları arasında bir beach club'tan geçti.
  • DHA
  • 11.08.2015 - 15:25

  Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, lastik botları batan 10 kaçak, yüzerek karaya çıktı. Kıyıdan yürüyerek ilerleyen kaçaklar, yoga yapan kadınların şaşkın bakışları arasında bir beach club'tan geçti.

  Mülteciler yoga yapan kadınları şaşırttı #1

  Mülteciler yoga yapan kadınları şaşırttı- FOTO GALERİ

  4 METRELİK LASTİK BOTLA DENİZE AÇILDILAR

  Yalıkavak'ın Küdür Yarımadası Tilkicik Koyu sahilinden 4 metrelik lastik botla denize açılan Suriyeli 10 kişi, 100 metre açıldıktan sonra botları su alıp batınca ölümle burun buruna geldi. Kaçaklar, Küdür Yarımadası'nın Prensen Koyu'nda karaya çıktı.

  Mülteciler yoga yapan kadınları şaşırttı #2

  ARAMA KURTARMA ÇALIŞMASI YAPILDI

  Kaçakların karaya çıktığından habersiz olan Sahil Güvenlik ekipleri bir botun battığını öğrenince bölgede iki saat süreyle arama kurtarma çalışması yaptı. Herhangi bir sonuç alınamayınca çalışmalar sonlandırıldı.

  Yüzerek karaya çıktıktan sonra 2.5 kilometre yürüyen kaçaklar, Yalıkavak'taki bir beach club'a ulaştı. Suriyeli kaçaklar, tesisin iskelesi üzerinde yoga yapan kadınların şaşkın bakışları arasında, önlerinden geçti. O ilginç anlar, DHA kameralarına yansıdı.

  Mülteciler yoga yapan kadınları şaşırttı

  Kaçakların beach club'ın içerisinden geçerek otobüslere binip Bodrum şehir merkezine döndükleri görüldü. Denizin dalgalı olduğunu gören 40 kişilik başka bir kaçak grubu da Yunan adasına gitmek için yola çıkmaktan vazgeçip Bodrum'a döndü.

  240 KAÇAK AMACINA ULAŞTI

  Öte yandan; Kos ve Kalimnos'ta yayın yapan 'www.kosnews.gr' adlı sitenin haberine göre; bu sabah saatlerinde iki gulet yat ile 240 kaçağın İstanköy Adası'na ulaşmayı başardığı, Kos ve Kalimnos adalarında sayıları 5 bini bulan göçmenlerin aç olduklarını belirterek isyan başlattığı, belediye ve polis merkezi binası önündeki direklerde asılı bulunan Yunan bayraklarını indirmeye çalışınca polisin müdahale ettiği belirtildi. Her iki adaya da Rodos'tan çevik kuvvet ekiplerinin sevk edildiği kaydedildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir