Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
589.317
0.63%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Murat Bardakçı: Bana yalaka diyorlar

  Ünlü tarihçi Murat Bardakçı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda askerlerin karşılama törenlerinde 16 Türk Devleti'ni temsil etmesini desteklediği için kendisine "yalaka" dendiğini söyledi.
  • 19.01.2015 - 01:35
  Murat Bardakçı: Bana yalaka diyorlar

  Murat Bardakçı: Bana yalaka diyorlar #1

  Ünlü tarihçi Murat Bardakçı'nın sunduğu Tarihin Arka Odası programında askerlerin Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılan karşılama törenlerinde 16 Türk Devleti'nin temsil etmesi tartışıldı. Murat Bardakçı, program esnasında sosyal medya üzerinden kendisine gelen eleştirileri yanıtladı.

  BANA YALAKA DİYORLAR

  "Bana 'Yalaka bakanlık teklifi mi aldın' diyorlar" diyen Bardakçı, sözlerini şöyle sürdürdü;

  OĞLUM KULAĞINLA DİNLE

  "Hocam şimdi nasıl aptal aptal şeyler yazıyor ya. Ak yakalaydı bilmem neydi? Ya oğlum kulağınla dinle kulağında. 90'lı yıllardan beri yazıyorum bunu. Ne Ak Parti vardı, ne şimdi ki hükümet ne şimdiki politikacılar vardı. 90'lı yıllardan beri yazıyorum diyorum! Anlamıyorlar..

  20 SENEDİR BEN BUNU YAZIYORUM ZATEN

  Kardeşim yani istediğinizi yazın. Hakaret edene dava açıyorum zaten. İstediğinizi yazın bu iş oldu, devam edecek inşallah ama belki kulağınızın bir tarafında bulunur diye söylüyorum: 20 küsür senedir yazdığım şeydir bu: Bunun olması gerektiği bir, saraylarında kullanılması gerektiği. İnternette açın tüm yazılarımız duruyor. Devlet sarayları kullanmak zorundadır diyorum. Çünkü devletin tarihini gösterir, ve dediğim gibi oldu işte bu kadar basit.

  Murat Bardakçı: Devlet sarayları kullanmak zorundadır

  SARAYLAR MİLLETİN MALIDIR

  Saraylar milletin malıdır. Düşünmüşler taşınmışlar bu millet kim demişler ve Meclis'e bağlanmışlar. Ve maalesef özellikle 60 darbesi sonrasında milli saraylar seçim kaybetmiş milletvekillerinin danışmanlığı altında ofis olarak kullanılmıştır.

  Murat Bardakçı: Bana yalaka diyorlar

  SARAYLARIN MECLİS'TEN ALINMASI LAZIM

  Dolayısıyla sarayların Meclis'ten alınması lazım. Çünkü statüsü ayrıdır, maaş bakımından, kadrosu bakımından her şeyiyle ayrıdır. Çünkü çürüyor. İkide bir restore ediliyor, bir tarafı yapılırken diğer tarafı çürüyor. Bu şahısla ilgili değil, devletin prestijidir."

  HOCAM YALAKA DİYECEKLER ŞİMDİ

  Murat Bardakçı, "İçinde nefes olmayan bina yıkılır" diyerek sözlerine katılan Nurhan Atasoy'a ise "Hocam nasıl yalakasınız? Öyle diyecekler şimdi. Bana burda iki saattir yalaka diyorlar" diyerek imada bulundu.Murat Bardakçı: Bana yalaka diyorlar #2

  "O DEVLETLERİN TEMSİL EDİLMESİ GEREKİYORDU"

  Bardakçı, konuşmasına "Ben 80'lerden beri yazarım: O devletlerin temsil edilmesi gerekiyordu. Sadece yeniçeri değildir, yeniçeri Osmanlı'ya mahsustur. Osmanlı o devletlerin 16'ncısıdır. E ilk 15 ne olacak, çöpe mi atacağız. 1- Dediğim gibi sarayların kullanıma açılması lazım" sözleriyle devam etti.

  Murat Bardakçı 16 Türk devleti askeriyle töreni yazdı haberiMurat Bardakçı: Bana yalaka diyorlar #3

  Erdoğan Mahmud Abbas'ı 16 Türk askeriyle karşıladı haberiMurat Bardakçı: Bana yalaka diyorlar #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir