Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
364.176
1.37%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C
  Murat Hazinedar: CHP'de siyasi ensest var

  Murat Hazinedar: CHP'de siyasi ensest var

  Basın Konseyi'nin düzenlediği 'Basın ve İfade Özgürlüğü' panelinde konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı'ndan çok konuşulacak sözler..
  • 08.01.2016 - 09:27

  Murat Hazinedar: CHP de siyasi ensest var #1

  Panel Ortaköy Afife Jale Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Panele, TBMM Eski Başkanı ve 'Milli Merkez' oluşumu başkanı Hüsamettin Cindoruk, Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, İstanbul Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu,Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve Prof.Dr. Süheyl Batum katıldı.

  "CHP İÇİNDE SİYASİ ENSEST VAR"

  Panel öncesinde konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın sözleri dikkat çekti: "Mensubu olduğum partinin tarihinde 3 kez ihraç edilmiş tek kişiyim ben"

  "Ben hep mahkeme kararlarıyla döndüm. Mevcut düzene itirazcı birisiyim ama sadece en önem verdiğim konu şu oldu; özgürlüklerimi milletin değerlerine barışık bir dille kullanmaya çalıştım. Beşiktaş'ta ortaya koyduğumuz yeni dili lütfen takip ediniz, milletin değerleriyle barışık. Tam anlamıyla merkez siyasetin aslında. Yeni Türkiye'nin değerlendirme parametreleri çok farklı. Kim için yapıyoruz bunu, kim için mücadele ediyoruz, siyaset yapıyoruz, Türkiye'nin geleceği için. Atatürk'ün çağdaş Türkiye hedefine dair sorumlulukları yerine getirmek için. Maalesef benim mensubu olduğum parti içinde bu konuda endişesi, derdi olanlar bir türlü o sürecin içine gençleri katamıyoruz. Benim en çok eleştirdiğim ve bu nedenle belki dördüncü kez ihraç edilebilirim, parti içine siyasi ensestin, paralel yapının, yanlış anlamayın, AK Parti'nin bir paraleli var ama bizim de bir paralelimiz var. Buna dair yüksek eleştirilerde bulunuyorum"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir