Euro
10.1447
0.04%
Dolar
8.6413
-0.06%
Altın
486.75
-0.26%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
410.648
-1.03%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Murat Karayılan'ın telsiz konuşmaları: Rezil oluyoruz

  Kandil'in 1 numarası Murat Karayılan'ın telsiz konuşmaları deşifre oldu: "Karakol basıyoruz, rezil olup geri dönüyoruz"
  • 17.10.2012 - 09:52
  Murat Karayılan'ın telsiz konuşmaları: Rezil oluyoruz

  Murat Karayılan ın telsiz konuşmaları: Rezil oluyoruz #1

  Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Murat Karayılan ile Hakkâri kamp sorumlusu Mehmet Can Gürhan isimli terörist arasında geçen telsiz konuşması, örgütün son dönemde büyük kayıplar verdiğini ortaya koydu.

  DAĞDA DOLAŞAN ASKER PKK'NIN KORKULU RÜYASI

  Güvenlik güçleri tarafından tespit edilen konuşmada, askerlerin karakoldan çıkıp kırsalda dolaşmasının PKK’yı zor duruma soktuğu belirtiliyor. ‘Cemal’ kod adını kullanan Murat Karayılan ile ‘Reşit Dostum’ kod adlı Mehmet Can Gürhan arasındaki konuşmada şu ifadeler kullanıldı:

  İŞTE O TELSİZ KONUŞMALARI

  Reşit Dostum: Devletin son zamanlarda Şemdinli’de aldığı noktalar yüzünden eylem yapamıyoruz. Tepelere tank koymuşlar.

  Cemal: Son zamanlarda araba kullanılarak yapılan eylemlerin hepsi başarısız. Arkadaşlar kendilerini imha etsinler. Canlı bomba olsunlar. Canlı bomba olacaklar iyice eğitilsin, metropollere gönderilsin. Nerede ses getirecekse orada patlatmasını söylesin. Canlı bomba eylemleri iyi planlansın. Araçlarda başarısız olduk, bu şekilde yapsınlar.

  Cemal: Asker Şemdinli’de ve Beytüşşebap’ta önlemlerini almış, o yüzden zayıf olan noktaları tespit edin. Karakolları bastığımızda rezil olup dönüyoruz. Zayıf noktaları tespit edin, onların karşısına Doçka kurun ve uzaktan taciz edin, birkaç asker öldürün ses gelir.

  Cemal: Arkadaşlara söyleyin, iki grup olsunlar, birileri kış üslenmesine hazırlık yapsın, diğeri eylemlere devam etsin. Kış üslenmelerini iyi yapın. Gruplar birbirine yakın olsun, biri operasyon yerse diğeri yardımına gitsin. Kamplarda DVD çalar dahi kullanılmasın, elektronik hiçbir şey olmasın. Kış üslenmesine büyük gruplar halinde girilmesin, küçük ve birbirine yakın olsunlar.

  Cemal: Bölgedeki asker çok tecrübeli, konumunu belirtecek şekilde hareket etmiyor. Sürekli geziyor ve sizden fazla dağda duruyor. Köy korucuları operasyona gece gündüz destek veriyor. Hatta operasyondaki askerin çevre güvenliğini korucular alıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir