Murat Kurum, deprem bölgesindeki 5 ili ziyaret edecek
AA

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, göreve geldiği andan itibaren kendini yine bir önceki döneminde olduğu gibi sahaya attı.

Demrem felaketinden sonra giriştiği, depremzedeleri yeni konutlarına yerleştirme uğraşına kaldığı yerden devam eden Bakan Kurum, bölgesi ziyaretlerini sürdürüyor.

Kurum, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen Adıyaman, Gaziantep, Kilis, ve Adana'ya giderek incelemelerde bulunacak.

Depremden etkilenen 5 ile ziyaret

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, geçen hafta Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay'ı ziyaret eden Bakan Kurum'un deprem bölgesindeki yoğun mesaisi sürüyor.

"Talepleri yerinde dinleyecek"

Yarından itibaren Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Osmaniye ve Adana'ya gidecek olan Kurum, valiler, milletvekilleri, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve oda başkanlarının katılımıyla gerçekleşecek il koordinasyon toplantılarına katılacak, afet konutlarını inceleyecek ve vatandaşların taleplerini yerinde dinleyecek.

Adıyaman'a yarın gidecek olan Kurum, 13 Temmuz Cumartesi günü Gaziantep ve Kilis'te, 14 Temmuz Pazar günü ise Osmaniye ve Adana'da temaslarda bulunacak.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)