Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
472.501
-3.06%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Murat Ülker'den iş adamlarına altın tüyolar

  Ünlü iş adamı Murat Ülker, iş adamlarını başarıya götüren 4 maddeyi açıkladı.
  • 06.03.2016 - 09:43
  Murat Ülker'den iş adamlarına altın tüyolar

  Murat Ülker den iş adamlarına altın tüyolar #1

  Yıldız Holding yöneticileri, iş hayatında maraton koşarken performansı hep yüksek tutmak için Corporate Athlete (Kurumsal Atlet/Sporcu) eğitim programına katıldılar.

  Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker ve Başkan Yardımcısı Ali Ülker’in de aralarında bulunduğu 12 yönetici 3 günlük ‘sporcu’ eğitimi alıp enerjilerini doğru kullanmanın, uzun toplantılarda yüksek performansı korumanın, sabah 5’te kalkıp gece 24’te biten günleri ve yolculukları yönetmenin formüllerini aradılar.

  "1 SAATTEN FAZLA OTURMAYIN"

  Yapılan röportajda, iş adamlarına altın öneriler sunan Murat Ülker masada 1 saatten fazla oturmamak gerektiğini vurgulayarak, "Gün içinde masanızda bir saatten fazla oturmamak ya da toplantı sırasında ayakta durmak gibi hareketlerle başlamalısınız. Hafta boyunca birkaç kez aerobik, kardiyo ve direnç antrenmanları gibi egzersizler yapmak şart." dedi.

  "5 AVUÇ İÇİ KADAR ARA ÖĞÜN"

  Ülker ayrıca yemek yemenin de önemli olduğunu şu şekilde ifade etti, "En önemli unsurlardan bir tanesi beslenme. Aşırı yemekten kaçınmalı ama hiçbir zaman da kendinizi açlığa mahkûm etmemelisiniz. Buradaki önemli nokta, gün boyunca kan şekerinizi kendinizi rahat hissettiğiniz düzeyde tutmayı sağlamak. Örneğin, yüzde 20 protein, yüzde 40 karbonhidrat ve yüzde 40 çeşitli meyve ve sebze tüketimi sizi bu hedefe ulaştıracaktır. Üç ana öğünün her birinde miktar, beş “avuç içi” ölçüsü kadar olmalı. Günlük rutininize bağlı olarak, vücudunuzu gün içinde dengeli ana öğünlerinizin yanı sıra, sadece bir avuç içlik porsiyon kadar iki veya üç kez ara öğünle beslemelisiniz. Örneğin, ara öğün olarak kuruyemiş tüketebilirsiniz. Bir başka önemli etken, uyku. Her kişiye göre farklılık göstermekle beraber, uykuyu yeterince ve kaliteli bir şekilde almış olmalısınız."

  "NİHAİ HEDEFİNİZE ODAKLANIN"

  Ülker, gelişebilmek için eleştiriye de açık olmak gerektiğini ifade etti, "Gelişebilmek için eleştiriye ve değişime açık olmalısınız. Başkalarının sizi nasıl gördüğünü öğrenmek için 360 derece değerlendirme yöntemi çok faydalı bir araç. Gerçek olan algıdır. Kendinizi nasıl algıladığınız ile başkalarının sizi nasıl algıladığı arasındaki farkı belirleyerek bu makası kapatmak için bilinçli bir çaba göstermelisiniz. Önce kendi hikâyenizi yazmayı unutmayın. Farkındalığınızı ve adanmışlığınızı arttırdığınızda, motivasyonunuzun olumlu yönde nasıl değiştiğini göreceksiniz. Bahaneler üretmek için kendi iç sesinize kulak vermeyin. İç sesiniz sizi olumlu yönde teşvik etsin. Son olarak, sizi değişim ve gelişime teşvik etmesi için hikâyenizi tekrar tekrar yazın. Buradaki amaç, nihai hedefinizi belirleyerek odaklanmak ve hayatınızın geri kalanını bu hedefe ulaşma çabası ile geçirmek." dedi.

  "MEDİTASYON YAPIN VEYA DUA EDİN"

  Başarıya giden bir diğer yolu da açıklayan Ülker meditasyonun önemine değindi, "Bu boyut daha kişiseldir. Ancak, neye inanıyor olursak olalım, bu inanç varlığımızın temel ihtiyacıdır. O yüzden pozitif olun! Sahip olduklarınız için şükredin. Gün içinde birkaç kez meditasyon yapın veya dua edin. Bu size iyi gelecek. Benim hayattaki amacım basit: Mutlu et, mutlu ol. Karşılık beklemeden tanımadığınız birinin adına ihtiyaçlarımızdan fedakârlık yapmaya inananlardanım."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir