Euro
15.3356
0.42%
Dolar
13.5449
0.54%
Altın
798.29
0.59%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
480.863
-1.48%
2ºC
İstanbul
Kar 2 C
  Muş Varto'da sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

  Muş Varto'da sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

  Muş Valiliği, Varto ilçesinde dün saat 08.30'da ilan edilen sokağa çıkma yasağının bugün 05.00 itibariyle kaldırıldığını bildirdi.
  • 17.08.2015 - 09:53

  Muş'un Varto İlçe merkezindeki bazı yerlere terör örgütü PKK'nın patlayıcı yerleştirmesi nedeniyle ilçe sakinleri 20,5 saat süreyle evlerinden çıkamadı. Valiliğin yasağı kaldırması üzerine, memurlar kurumlarına giderken esnaf da iş yerlerini açtı ve hayat normale döndü.

  PKK "İLÇEYİ ELE GEÇİRDİK" DEMİŞTİ

  PKK'lı teröristler dün Varto'da ilçe merkezine sızmış ve ellerindeki kalaşnikof ile roketatarlarla hendeklerde fotoğraf çektirip sosyal medyada propaganda yapmışlardı. Akşam saatlerinde yapılan operasyonlarla ilçedeki teröristler etkisiz hale getirildi, hendekler kapatıldı, bombalar imha edildi.

  Muş Varto da sokağa çıkma yasağı kaldırıldı #1

  PATLAYICILAR İMHA EDİLDİ

  Söz konusu patlayıcıların ve mayınların imhası esnasında vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması ve zarar görmemesi, ayrıca asayiş ve güven ortamının tekrar tesis edilmesi için dün saat 08:30 itibari ile ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

  SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALDIRILDI

  "PKK terör örgütü mensuplarınca Varto şehir merkezindeki mayın, tuzak ve bombaların imha edilerek cadde ve sokakların temizlenmesi, asayiş ve güven ortamının tekrar tesis edilmesinin ardından 17 Ağustos saat 05.00 itibari ile sokağa çıkma yasağı kaldırılmıştır."

  Muş Varto da sokağa çıkma yasağı kaldırıldı #2

  4 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

  Genelkurmay Başkanlığı, Muş'un Varto ilçesinin Hınıs çıkışında güvenlik kuvvetleri ile 16 Ağustos günü saat 20.30'da çatışmaya giren, 4 teröristin ölü olarak silahları ile birlikte ele geçirildiği, Varto'da bir araçta 9 Kaleşnikof, 5 roketatarla YDG-H üyesinin sağ olarak yakalandığı açıklandı.

  Muş Varto'da sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

  Muş Varto da sokağa çıkma yasağı kaldırıldı #3

  VARTO EŞ BELEDİYE BAŞKANI EKİNCİ: GALİBA İKİ ÖLÜ VAR

  Varto Belediyesi Eş Başkanı DBP'li Sabite Ekinci, "İyi durumda olmadıklarını" belirtirken, şunları söyledi: "Geceyi 'kazasız belasız atlattık' diye düşünürken galiba iki ölü var. Bize söylenmemişti. Bugün sabah duyduk. Kimliği belirsiz. Olay yerinde kan ve vücut parçalarını görüyoruz. Burada asker ve polis vardı. Dün gece yoğun bir çatışma olmuş. Ölenler gerilla. Çünkü güvenlik güçlerinden biri olmuş olsay, daha farklı bir tepki verilirdi. Şu anda kimlikleri konusunda bir bilgimiz yok. İlçe merkezinin hemen dışında, Hınıs'a bakan tarafında, Cemasus denilen bir bölge. Çevrede en az 6- 7 hendek var. Ama mayın ve diğer benzeri konular hakkında bilgimiz yok. Sadece patlamalar olduğunu duyduk. Şu an çevrede ilçe merkezinde asker ve polis yok. Görünürde kimse yok. Şehir merkezinde şu an sakinlik var. Biz de olayı anlamaya çalışıyoruz. Güvenlik güçlerinden bilgi alacağız."


  Görüş Bildir