Euro
10.3462
-1.06%
Dolar
8.6531
-1.33%
Altın
495.44
-1.47%
Borsa
1.41
0.81%
Bitcoin
281.862
-1.98%
24ºC
İstanbul
Çok bulutlu 24 C
  Mustafa Koç'tan Gezi eleştirileri sonrası ilk açıklama

  Mustafa Koç'tan Gezi eleştirileri sonrası ilk açıklama

  Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Gezi olayları ile ilgili eleştirilere ilk kez yanıt verdi
  • 18.09.2013 - 08:32

  Mustafa Koç tan Gezi eleştirileri sonrası ilk açıklama #1

  Gezi Parkı gösterilerinde eylemcilere kapılarını açan Divan Otel'in sahibi Koç Holding'in Başkanı Mustafa Koç, Gezi Parkı olayları ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Koç Grubu olarak hiç istemeden kendilerini olayların ortasında bulduklarını söyleyen Koç: "Gayet insani bir yaklaşım sergilerken hadise başka mecralar tarafından çok çarpıtıldı. Oraya gelen insanlar arasında 70 yaşında teyze de gördüm, 18 yaşında çocuk da. Bunlar mı Türkiye'ye zarar verecek"

  Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Gezi Parkı sürecine ilişkin Hürriyet gazetesinden Jale Özgentürk'e konuştu.

  "300 ARACIN YAKILMASI ŞİDDET İÇERMEYEN OLAYLAR MIYDI"

  Yaşanan gelişmelerle ilgili olarak Mustafa Koç, "İleri demokrasilerdeki gösteri hakkı nasıl mevcutsa Türkiye'de dünyanın parçası olacaksa ki ona oynadığımızı biliyorum. Şiddet kullanılmadığı müddetçe, gösteri hakkının doğal olması lazım" ifadelerini kullandı. Mustafa Koç, "Sizce Taksim'de yaşanan olaylarda 300 aracın yakılması şiddet içermeyen olaylar mıydı?" sorusuna ise şu yanıtı verdi: "Oraya gelen insanları gördünüz mü? Sizin benim gibi insanlar. Ellerinde molotof kokteyli olanlardan bahsetmiyorum. Ama hepsinin aynı kefeye konmasını kabul etmiyorum. Kusura bakmayın. 70 yaşındaki teyze de gördüm, 18 yaşında çocuk da. Bunlar mı ülkeye zarar verecek. Bundan vazife çıkartan insanlar tabii ki olmuştur."

  DİVAN'IN KAPILARI İNSANLIĞA AÇILDI

  Gezi olayları sürecinde göstericilerin Divan Otel'e sığınmalarıyla ilgili olarak gündeme gelen eleştirilere şöyle cevap verdi: "Maalesef Koç Holding olarak hiç istemediğimiz bir şekilde kendimizi olayların ortasında bulduk. Divan Otelimiz, gayet insani bir yaklaşım sergilerken hadise başka mecralar tarafından çok çarpıtıldı. Korkunç bir bilgi kirliliği, bir dezenformasyon ve teröristlere yardım ediyormuşuz gibi bir hava estirildi. Bizde bundan fevkalade üzüntü duyduk."

  Hürriyet Gazetesi'ndeki röportajın tamamı için tıklayın

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir