Petrol
91.85
-0.53%
Euro
18.2486
0.02%
Dolar
17.9636
0.28%
Altın
1.02
-0.17%
Borsa
2951
1.29%
Bitcoin
424.525
-1.90%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  Mustafa Sarıgül: İstanbul'da oyumuzu artırdık

  Mustafa Sarıgül: İstanbul'da oyumuzu artırdık

  Seçimi kaybettiğinden beri basın mensuplarının karşısına nadir olarak çıkan Mustafa Sarıgül, Sarıyer'de seçimi sadece kağıt üzerinde verdiklerini ve bundan kesinlikle emin olduğunu söyledi.
  • 25.04.2014 - 17:22

  Mustafa Sarıgül: İstanbul da oyumuzu artırdık #1

  CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ancak seçilemeyen Mustafa Sarıgül, teşekkür ziyaretleri kapsamında Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i ziyaret etti. Burada seçimi kaybetmediğine dair oy hesabı yapan Sarıgül, "Hiçbir mazeretin altına sığınmak istemiyorum. Ancak bilesiniz ki aldığımız bir seçimi gerçekten kağıt üzerinde verdiğimiz konusunda kesinlikle ve kesinlikle eminim." dedi.

  Mustafa Sarıgül: İstanbul'da oyumuzu artırdık İZLE

  Sarıgül şunları söyledi:

  "GEÇEN SEÇİMLERE GÖRE TOPBAŞ'TAN DA ÇOK OY ALDIK"

  "Burada bir itirafta bulunayım. Biz sandıklara yeteri kadar hakim olsaydık yeteri kadar arkadaşımız olsaydı bugün sonuç çok başka yerde olurdu. Bunu parti olarak yeni baştan gözden geçirmemiz gerekiyor. Neden böyle bir durum oldu? Nasıl oldu? Çünkü sonuçta yurttaşlarımız 1 milyon 100 bin oy bize fazla verdi. Şöyle değerlendirmemiz lazım. İstanbul’a katılan diğer yerlere baktığımız zaman biz Topbaş’tan da çok fazla geçmiş seçimlere göre oy almış oluyoruz. AK Parti’nin İstanbul’da yükselttiği oy sadece 100 bin. Bizim oyumuz 1 milyon 100 bin. Nedenlerini kendi içimizde konuşacağız. En iyi şekilde değerlendireceğiz.

  Mustafa Sarıgül: İstanbul da oyumuzu artırdık #2

  "SEÇİMİ KAYBETMEDİĞİMİZDEN KESİNLİKLE EMİNİM"

  Hiçbir mazeretin altına sığınmak istemiyorum. Ancak bilesiniz ki aldığımız bir seçimi gerçekten kağıt üzerinde verdiğimiz konusunda kesinlikle ve kesinlikle eminim. Bu noktada da İstanbul halkı adına üzgünüm.Çünkü bizim projelerimiz son derece iyiydi. O projelerin hayata geçmesi için elimizden gelen bütün çabayı en iyi şekilde göstereceğiz. Büyükşehir Meclisi’ndeki arkadaşlarımız da iktidarın vaat etmiş olduğu özellikle 5 yılda 437 kilometre biz bunun takipçisi olacağız"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir