Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
488.801
2.92%
14ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 14 C
  Mustafa Sarıgül'den tehdit iddialarına yanıt

  Mustafa Sarıgül'den tehdit iddialarına yanıt

  Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Hayri İnönü'yü tehdit ettiği iddialarıyla ilgili çıkan haberler üzerine yazılı açıklama yaptı.
  • 01.01.2015 - 17:13

  Mustafa Sarıgül den tehdit iddialarına yanıt #1

  Geçtiğimiz günlerde Hayri İnönü'nün eşi Doç. Nazlı İnönü, gazetecilere açıklamalarda bulunarak Mustafa Sarıgül tarafından tehdit edildiklerini söyledi. Bunun üzerine Hayri İnönü, eşinin bu açıklamalarını doğruladı.

  SORUŞTURMA BAŞLATILDI

  Yaşanan olayların ardından savcılık, Şişli Belediyesi'nde Başkan Hayri İnönü ile eski Başkan Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir Sarıgül arasında olan kavgaya ilişkin soruşturma başlattı.

  MAĞDUR SIFATIYLA İFADE VERDİLER

  Soruşturma kapsamında Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü savcılık tarafından "mağdur" sıfatıyla ifadeye çağrıldı. İki gün önce Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Hayri İnönü ve eşi, soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi.

  "ASILSIZ SUÇLAMALARA ASLA SESSİZ KALMAYACAĞIM"

  Mustafa Sarıgül, Hayri İnönü’ye yönelik tehdit iddialarıyla ilgili kendisi hakkında soruşturma başlatıldığı yönündeki haberler üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Sarıgül, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  "Bugün bazı internet haber sitelerinde, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’ye yönelik tehdit iddialarıyla ilgili şahsıma yönelik soruşturma başlatıldığına dair haberler yer almaktadır. Söz konusu iddialar, bayan İnönü’nün bir süre önce bir gazeteye verdiği röportajda ortaya attığı gerçekle uzak yakın ilgisi olmayan suçlamalardır. Avukatlarım bu röportajın yayınlandığı gün hemen harekete geçerek İstanbul Adliyesi’nde yasal haklarımı korumak için gerekli müracaatı yapmışlardır. Bir kez daha bu iddiaların gerçek dışı olduğunu kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. Şahsımı yıpratmaya yönelik karalama ve asılsız suçlamalara asla sessiz kalmayacağımı ve yasalar önünde gerekli cevabı vereceğimi kamuoyuna saygıyla duyururum."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir