Dolar
6.9092
0.1492%
Euro
8.1857
0.2461%
Altın
2015.51
-0.1936%
Borsa
1087.16
0%
G. Altın
449.187
0.5036%
Bitcoin
77697.83
-0.5352%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C
  Mustafa Yeşil: Sözcü gazetesi cemaatin mi

  Mustafa Yeşil: Sözcü gazetesi cemaatin mi

  Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil: "Asıl cemaatçi Fehmi Koru.."
  • 22.01.2013 - 15:18
  Mustafa Yeşil: Sözcü gazetesi cemaatin mi

  Mustafa Yeşil: Sözcü gazetesi cemaatin mi #1

  TVNET ekranlarında yayınlanan Veyis Ateş'in hazırlayıp sunduğu Habere Bakış'a konuk olan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil, Veyis Ateş'in cemaat hakkında sorduğu sorulara net cevaplar verdi.

  Sözcü gazetesinin cemaata ait olduğu iddialarını da cevaplayan Yeşil, iddiayı ortaya atan Fehmi Koru'yu da eleştirdi. Yeşil, Fethullah Gülen'in Türkiye'ye ne zaman döneceği sorularını da cevapladı.

  İşte Yeşil'in açıklamalarından öne çıkan satırlar...

  SÖZCÜ GAZETESİ CEMAATİN Mİ?

  Fehmi Koru geçenlerde Sözcü gazetesinin patronu için Hizmet Mensubu'dur dedi. Sözcü gazetesinin sahipleri bir hizmet mensubu mu?
  Eğer birine Hizmet mensubu diyeceksek bunu Fehmi Koru'ya söylemek lazım. Çünkü yıllarca Hoca efendiyle görüşmüş, beraber olmuş, hasbihal etmiş vs. Bir insanın sizinle oturup bir bardak çay içmesi bir yemek yemesi onu hizmet mensubu yapar mı?

  Mustafa Yeşil'den cemaat ve savcı açıklaması

  Mustafa Yeşil: Sözcü gazetesi cemaatin mi #2

  Yapmaz tabi, ama Sözcü gazetesi neden cemaat aleyhine bir cümle yazmıyor deniliyor?
  Onu gazetenin sahiplerine sorabilirsiniz. Zaten Emin Çölaşan gibi bir yazarın her bir vesileyle hizmet aleyhinde nasıl yazdığını biliyoruz. Bir kişinin hizmet aleyhine yazı yazmaması hizmet mensubu olduğunun göstergesiyse, hiç şüphesiz bugün yüzlerce yazar bu sınıfa girer.

  GÜLEN NE ZAMAN DÖNECEK?

  Fethullah Gülen'in sağlığı nasıl ve ne zaman ülkeye dönüş yapacak?
  Hoca efendi yaş olarak 70-75 yaşlarında bir insan. Kalbine stent takılmış. Yediklerine içtiklerine çok dikkat ediyor. Tabi ülkesinin ve insanlığın meseleleri üzerine kalbini ve fikrini yoğunlaştırmış bir insan. Keşke hizmet hareketine algılar üzerinden bakmaya alışanlar, kitaplara baksa ne kadar güzel olacak. Ne zaman dönüyor sorusunu biz de soruyoruz kendisine. Belki Türkiye'deki dostların yoğunluğunu yaşamak istemediği için belki hizmeti ve idareyi yıpratmak istemediği için Türkiye'ye dönüş yapmıyor. Normalleşme süreci tamamlandığında döner diye umuyoruz.

  Görüş Bildir