Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.935
-0.47%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  Nazlı Ilıcak Oda TV şikayetinden vazgeçti

  Oda TV davasının 9. duruşmasına yarım kalan savunmaların alınmasıyla başlandı.
  • 23.01.2012 - 11:27
  Nazlı Ilıcak Oda TV şikayetinden vazgeçti

  Nazlı Ilıcak Oda TV şikayetinden vazgeçti #1

  Aralarında Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın'ın da bulunduğu 12'si tutuklu 14 sanık hakkında açılan Oda TV davasının tek müştekisi olan gazeteci yazar Nazlı Ilıcak ise şikayetinden vazgeçti. Ilıcak, bu kararını yazılı olarak mahkemeye bildirdi.

  DURUŞMAYA KİMLER KATILDI

  İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Prof. Dr Yalçın Küçük, eski emniyet müdürü Hanefi Avcı, gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık, Soner Yalçın, Şükrü Doğan Yurdakul, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Muhammet Sait Çakır, Coşkun Musluk, Müyesser Uğur ile tutuksuz sanıklar Ahmet Mümtaz İdil ve İklim Ayfer Kaleli katıldı. Davanın sanıkları arasında yer alan Kaşif Kozinoğlu tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevinde 12 Kasım'da rahatsızlanmış ve daha sonra hayatını kaybetmişti.

  OKTAY EKŞİ VE İLHAN CİHANER DE DURUŞMADA

  Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, geçtiğimiz celse verilen karar doğrultusunda Kozinoğlu dosyasının davadan ayrıldığını söyledi. Kozinoğlu'nun emanete alınan eşyalarının ise ailesine verilmesine karar verildi. Bu arada duruşma savcısı Uğur Ermertcan sağlık sorunları nedeniyle izin alınca yerine futbolda şike davası iddianamesini hazırlayan savcı Mehmet Berk katıldı. Duruşmayı izleyenler arasında CHP milletvekilleri Oktay Ekşi ve İlhan Cihaner'de bulundu.

  Duruşma önceki celsede savunması süre nedeniyle yarım kalan eski emniyet müdürü Hanefi Avcı'nın konuşmasıyla devam ediyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir