Petrol
93.19
-5.05%
Euro
18.3538
-0.26%
Dolar
17.9607
0.16%
Altın
1.028
-1.07%
Borsa
2849
-0.53%
Bitcoin
435.511
-1.27%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C
  Nazlı Ilıcak'tan Nedim Şener'e: Bunu bana izah et

  Nazlı Ilıcak'tan Nedim Şener'e: Bunu bana izah et

  Nazlı Ilıcak Nedim Şener'in tahliyesine 'Sevindim' dedi, ama..
  • 14.03.2012 - 12:55

  Nazlı Ilıcak tan Nedim Şener e: Bunu bana izah et #1

  Odatv davasında yargılanan gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın tahliye edilmeleri 2 gündür medyada geniş yankı buldu.. Nazlı Ilıcak da Sabah gazetesindeki köşesinde bugün tahliyelerle ilgili düşüncelerini yazdı. "Nedim Şener'in cezaevinden çıkmasına en çok sevinenlerden biriyim" diyen Ilıcak, Nedim Şener'e soru sormayı da ihmal etmedi.

  NEDİM'İN ÇIKMASINA SEVİNENLERDENİM

  Nedim Şener'in cezaevinden çıkmasına en çok sevinenlerden biriyim. Çünkü kitaplarını, onunla, karşı karşıya tartışacak fırsatım var artık. Yasin Hayal'in de açıklamalarının ortaya koyduğu gibi, Dink cinayetinde Jandarma ayağı çok önemli. Erhan Tuncel, nisan-mayıs 2006'dan sonra, Jandarma ile çalışmaya başlamıştı. Ve muhtemelen, Trabzon Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Öz'ün cinayete giden süreçteki gelişmelerden haberi vardı.

  EMNİYET'TEKİ FETHULLAHÇI ÖRGÜTLENME

  Şener, kitabında, bırakınız Jandarma'nın sorumluluğunu dile getirmeyi, ihmali görülen İstanbul'daki Emniyet mensuplarını bile kayırıyor. Buna mukabil, "Fethullahçı" diye tanımladığı Ramazan Akyürek'in, İstihbarat Daire Başkanlığı'ndaki Log kayıtlarını silerek, Mülkiye Müfettişlerini yanlış yönlendirdiğini, amacının, İstanbul İstihbaratı'nı suçlu duruma düşürmek suretiyle, bu göreve bir başka "Fethullahçı"yı, Ali Fuat Yılmazer'i getirmek olduğunu belirtiyor. Her iki kitabı da, (İstihbarat Yalanları-Kırmızı Cuma) ağırlıklı olarak, Hanefi Avcı paralelinde "Emniyet'teki Fethullahçı örgütlenme" iddiasını kanıtlamak üzere yazılmış.

  BUNU BANA İZAH ETSİN

  Cezaevinden çıkarken, "Hrant Dink'i katleden karanlık güçler bugün bizim özgürlüğümüzü tehdit ediyorlar" dedi ya... İşte karşı karşıya geldiğimizde bu iddiasını bir de bana izah etmesini isteyeceğim. Başaracağını pek sanmıyorum. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir