Petrol
86.81
-1.41%
Euro
17.9635
-0.31%
Dolar
18.542
0.13%
Altın
980.74
-0.69%
Borsa
3211
0.00%
Bitcoin
362.300
3.57%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Nedim Şener'den açıklama

  Odatv davası nedeniyle 375 gündür tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nden dün çıkan Nedim Şener soruları yanıtladı.
  • 13.03.2012 - 15:34
  Nedim Şener'den açıklama

  Nedim Şener den açıklama #1

  Odatv davasında dün tahliye olan Nedim Şener, "Betonun içine gömülüyorsunuz. Gazeteciler açısından şöyle bir handikap var; mesteklaşları, beton dökülmüş meslektaşlarının üzerine dışarıdan beton dökmeye devam ediyor. Kendinizi savunamıyorsunuz ve sürekli infaz yapılmaya çalışılıyor" diye konuştu.

  YAZMADIĞIM KİTAPTAN İTHAM EDİLDİM

  Şener, "Şu anda süren davalarda yargılanan gazeteciler var. Tek bir kelime etme hakkı verilmeden sürekli onlar hakkında yayın yapıyorlar. Yargıyı etkilemekse dibine kadar o yapıyor. En kötüsü şu yalan söylediğini açık açık gördüğünüz insanlara tek cevap veremiyorsunuz. Siz cevap veremeden zaten gündem değişmiş oluyor. Bana en ağır koyan bu oldu. Silahların eşitliği diye bir olay var. Bir kişinin yüzüne söyleyebiliyorsanız önemi var. Yargılanan herkes yazdıkları nedeniyle yargılanıyor. Yazmadığım kitaptan itham edildim" dedi.

  BEN KANAL KANAL DOLAŞMIYORUM...

  Şener, mahkeme heyetinin kendilerine 'kanal kanal gezmesinler' dediğine yönelik iddia üzerine şunları söyledi:

  "Ben kanal kanal dolaşmıyorum, bütün kanallar burada. Hrant Dink cinayetiyle ilgili gerçekleri her yerde söylerim. Mahkemenin böyle bir talebi yok. Ahmet de konuşuyor, ben de konuşuyorum. Kanal kanal dolaşmaktan kasıt nedir? Mahkemenin yaptığı en güzel şey tahliye kararıdır. Bizim açımızdan adil karar verildiğini görüyorum. Kim ürettiyse bu dedikoduyu ona sormak lazım."


  Görüş Bildir