Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
324.115
-0.53%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Nihat Doğan: Bu iş bitti barış gelecek

  Nihat Doğan Diyarbakır'da yaşananın barış bayramı olduğunu söyledi: Savaş korkakların barış ise cesur insanların işi.
  • 23.03.2013 - 10:34
  Nihat Doğan: Bu iş bitti barış gelecek

  Nihat Doğan: Bu iş bitti barış gelecek #1

  Nevruz dolayısıyla Diyarbakır'a giden şarkıcı Nihat Doğan,"Diyarbakır'da yaşanan, Nevruz ve bahar bayramı değildi. Orada insanlar barış için toplanmışlardı. Yani Diyarbakır'da 'barış bayramı' vardı" dedi.

  Nevruz’un sürprizi Nihat Doğan

  Nihat Doğan: Bu iş bitti barış gelecek #2

  'TARİH YAZAR'

  Diyarbakır'da barış çağrısının yapılacağı, silahların bırakılacağı kanaatinde olduğunu söyleyen Doğan, "Geçmişte de 11 defa ateşkes yapılmıştı ama her seferinde bir şekilde provokatif eylemler olmuş ve bu süreç baltalanmıştı. Lakin bu sefer, halkın coşkusundan olacak ki, bu iş bitti diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

  Nihat Doğan: Bu iş bitti barış gelecek #3

  Diyarbakır'daki nevruz kutlamalarına katılan Nihat Doğan, protokol tribününden kutlamaya katılanları böyle selamlamıştı.

  SAVAŞ KORKAKLARIN İŞİ BARIŞ CESUR İNSANLARIN

  Takvim'den Mevüt Yüksel'e açıklamalarda bulunan Nihat Doğan, bu olayın Türkiye için bir devrim olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti: "Savaş korkakların, barış cesur insanların işidir. Savaş ganimet için, barış ise bedele rağmendir. Bence Türkiye halkları bu bedeli verecek duruma gelmiştir. Biz sanatçıların bu sürece destek vermemiz ve gereklerini yerine getirmemiz gerekiyor. Bu barış yeni şekillendirilen Ortadoğu için rol model olacaktır." Doğan, tarihin bu barışa imza atan herkesi, onurla, şerefle, büyük bir destanla kahramanca yazacağını sözlerine ekledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir