Nihat Hatipoğlu adaylık iddialarına noktayı koydu

Nihat Hatipoğlu adaylık iddialarına noktayı koydu

Kulislerde, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday olacağı konuşulan Nihat Hatipoğlu, aday olduğu takdirde rakibi olacağı BDP'li Osman Baydemir'i rahatlattı. Hatipoğlu, "Siyasetle işim olmaz" diyerek aday olmayacağını duyurdu. Bu açıklamayla BDP'li Baydemir de rahatlamış oldu çünkü Hatipoğlu'nun, aday olduğu takdirde Osman Baydemir'i zorlayacağına kesin gözüyle bakılıyordu.

Bursa'da hayranlarıyla buluşan ilahiyatçı ve ekran yüzü Nihat Hatipoğlu, siyasetle ilgilenmediğini, kendi mesleğini yapmaya devam edeceğini söyledi.

'SİYASETLE İŞİM OLMAZ'

Yerel seçimler yaklaşırken çoğu isim için de 'aday olacak' iddiaları ortaya atılıyor. ATV'de dini sohbet programı yapan Nihat Hatipoğlu da o isimlerden biri. Ak Parti'nin, sevilen ilahiyatçıyı, halen Diyarbakır Belediye Başkanı olan Osman Baydemir'in karşısına çıkaracağı konuşuluyordu. Hatta kendisi de Diyarbakırlı olan Hatipoğlu'nun bu yarışta, Baydemir'i epey zorlayacağı da ileri sürülmüştü. Ancak Hatipoğlu, uzun süren sessizliğini bozdu ve bu tartışmalara noktayı koydu.

İZDİHAM YAŞANDI

Bursa'da Karadeniz FM tarafından düzenlenen organizasyonda vatandaşlarla Kültürpark Arena'da buluşan ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, Ak Parti'den Diyarbakır Belediye Başkan Adayı olup olmayacağı yönündeki sorulara, 'Siyasetle işim olmaz. Bizim işimiz başka' şeklinde karşılık verdi.