Petrol
95.75
-0.58%
Euro
18.3336
0.31%
Dolar
17.9586
0.33%
Altın
1.033
0.03%
Borsa
2798
0.00%
Bitcoin
415.850
-3.10%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C

  Nihat Zeybekci dizilerdeki buzlanmadan şikayetçi

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, film ve dizilerdeki reklamları önlemek amacıyla yapılan buzlanmadan şikayetçi olduğunu belirtti.
  • 24.04.2014 - 12:24
  Nihat Zeybekci dizilerdeki buzlanmadan şikayetçi

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, mozaikleme görüntülerinin dünyanın hiçbir yerinde olmadığını ifade etti.

  Nihat Zeybekci dizilerdeki buzlanmadan şikayetçi #1

  "BIRAKIN ONLAR GÖRÜNTÜYE ALINSIN, BIRAKIN KULLANILSIN"

  Filmlerde kullanılan arabaların markalarının kapatılmaya çalışıldığını dile getiren Zeybekci, komik havayolları isimlerinin montajla uçakların üzerine yerleştirildiğini söyledi. Zeybekci, "Bırakın onlar görüntüye alınsın, bırakın kullanılsın, bırakın onlar ekonomik değer olarak o filmleri desteklesin. Filmleri veya bu tarz çalışmaları desteklemek istemiyor muyuz?" diye sordu.

  "GAYRİMEŞRU TARAFI YOK"

  Gizli reklam eleştirilerinin anımsatılması üzerine Zeybekci; "Bırak girsin. ABD filmlerine bakıldığında ürün yerleştirmelerini öyle bir koyarlar ki... ABD filmlerinde, dinsel temaları, ABD bayrağını kaç yere öyle güzel yerleştirirler, ürün yerleştirmeleri... İlla o film içinde aile toptan bir markete gider, sepeti doldururcasına alışverişi yaptırırlar ki insanlar alışveriş yapsın diye. Orada ürünleri, markaları yerleştirirler. Bunun gayrimeşru bir tarafı yok." dedi.

  "TÜRK ÜRÜNLERİNİN BİLİNİRLİĞİ ARTSIN"

  Bunun ekonomiye katkısı olup olmayacağına yönelik soruyu Zeybekci, "Tabii ki. Bizim kültür coğrafyasında tüketim alışkanlıklarını belirleme hedefimiz var. O filmlerin içine onları yerleştireceğim ki o filmlerin, dizilerin gösterildiği coğrafyada Türk ürünlerinin bilinirliği, tanınırlığı artsın. Türk markalarının tanıtımı olsun, Türkiye'deki turizm bölgelerinin, THY'nin tanıtımı olsun" diye yanıtladı. Zeybekci, buna dair bir düzenleme olup olmayacağına yönelik konuyu takip ettiklerini sözlerine ekledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir