Dolar
7.2445
2.8376%
Euro
8.6116
2.8042%
Altın
2058.77
1.0067%
Borsa
1034.4
-5.2573%
G. Altın
478.532
3.6263%
Bitcoin
85570.96
4.4293%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Norveç Büyükelçisi'nden AK Parti'ye ikinci ziyaret

  Norveç Büyükelçisi Kanavin, AK Parti'ye bir haftada ikinci kez ziyarette bulundu.
  • 30.01.2013 - 05:28
  Norveç Büyükelçisi'nden AK Parti'ye ikinci ziyaret

  Norveç Büyükelçisi'nden AK Parti'ye ikinci ziyaret #1

  Ak Parti'ye bir haftada ikinci kez ziyarettebulunan Norveç Büyükelçisi Kanavin,Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş'la bir araya geldi. 1 saat süren görüşmede iki ülke ilişkileri masaya yatırıldı.

  BİR HAFTADA İKİNCİ ZİYARET

  İmralı ile görüşmeler ve demokratik açılım süreci devam ederken, Norveç'in Ankara Büyükelçisi Janis Björn Kanavin, Ak Parti Genel Merkezi'ne bir hafta içinde iki kez ziyarette bulundu.

  Büyükelçinin bu ziyaretleri, yeniden Oslo görüşmelerinin başlatılması konusunda temas trafiğinin hızlandığı yorumlarına neden oldu.

  "ERDOĞAN "OSLO VEYA BAŞKA BİR YER OLUR" DEMİŞTİ

  Başbakan Erdoğan, terör örgütü PKK'nın silah bırakması için başlatılan sürecin ardından yeni bir Oslo görüşmesi olabileceği sinyalini vermiş, "Şu anda bir zaman meselesidir bu. Görüşmeler her an olabilir. Oslo olmaz da başka bir yer olur. Eğer olması gerekiyorsa olur. Bu adımları atarız" demişti.

  Büyükelçi Kanavin, geçen hafta perşembe günü AK Parti Genel Merkezi'ni ziyaret ederek Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik ile görüşmüştü. Bu görüşme, yaklaşık 1.5 saat sürmüştü. Kanavin, dün yeniden Ak Parti Genel Merkezi'ni ziyaret etti. Ancak Çelik, kabine revizyonunda bakan olduğu için Kanavin'i bu defa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ağırladı. Yaklaşık 1 saat süren görüşmede, Türkiye-Norveç ilişkileri gündeme geldi.

  "NORVEÇ FARKLI DEVLET"

  Kurtulmuş, kabulde yaptığı konuşmada, Norveç'in AB üyesi olmamakla birlikte Avrupa kültürünü temsil eden ülkelerden biri olduğunu belirtti. Ekonomik model olarak Norveç'in farklı bir ülke olduğunu söyleyen Numan Kurtulmuş, "Hem devletin hem de özel sektörün etkin olduğu çok ciddi bir sosyal refah devleti uygulamasını Norveç Avrupa'da gerçekleştirmiştir" dedi.

  Görüş Bildir