Petrol
114.88
0.56%
Euro
16.69
2.78%
Dolar
15.83
1.83%
Altın
935.19
1.79%
Borsa
2408
0.72%
Bitcoin
486.717
1.68%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C

  Nuhoğlu: Kadıköy'de denize girmeyin

  Kadıköy’de Kurbağalıdere ıslah çalışmaları sırasında kanalizasyon borularından dereye akan atık suyun denize karışmasıyla Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, ‘denize girmeyin’ uyarısında bulundu.
  • 08.08.2014 - 14:39
  Nuhoğlu: Kadıköy'de denize girmeyin

  Kadıköy’de Kurbağalıdere ıslah çalışmaları sırasında kanalizasyon borularının kesilmesiyle dereye akan atık su denize yayıldı. Yapılan tahlil sonuçlarına göre koli basili oranı olması gereken seviyenin oldukça üzerinde çıkmasıyla Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu Kadıköylülere “denize giremeyin” uyarısında bulundu.

  Nuhoğlu: Kadıköy de denize girmeyin #1

  ''YETERİ KADAR İLGİ GÖSTERİLMİYOR''

  3.2 kilometre uzunluktaki derede ıslah çalışmalarının tamamlanmasının Kadıköy için büyük bir tehdit oluşturduğunu söyleyen Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, “Dereye hiçbir şekilde kanalizasyonun akmaması gerekiyor. Bu proje sıkı bir çalışmayla istenirse 4-5 ayda bitirilir. Ciddi bir teknoloji de gerektirmiyor. Yeteri kadar ilgi gösterilmiyor. Büyükşehir yöneticileri gelip bir baksalar, kendileri de olayın ciddiyetine varırlar. Ciddi bir yaşamsal risk altındayız. Nisan ayından beri 3 kez su baskını oldu. Evler ve işyerleri su altında kaldı. Her yağmur yağışında aynı sorun yaşanıyor” dedi.

  Nuhoğlu: Kadıköy de denize girmeyin #2

  Derenin ıslahı ile ilgili düzenli bir çalışma yapılması gerektiğini ifade eden Nuhoğlu, sorunun giderilmesi ve vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi için Kadıköy Belediyesi olarak ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarının altını çizdi.

  “DENİZE GİRMEYİN” UYARISI

  Düzenli olarak denizden numune alarak tahlil yaptırdıklarını söyleyen Nuhoğlu, üç ayrı noktadan örnek alarak yaptırdıkları tahlil sonuçlarını Pazartesi günü alacaklarını belirterek, “Aslında tahlil yapmaya bile gerek yok. Bu kadar yüksek bir kanalizasyon suyunun çok ciddi bir kirlilik yaratacağı ortada. Daha önceki dönemlerde kirlilik bu derece yüksek değildi. Ama bu derenin bu şekilde akmasından sonra değerler çok yükseldi. Özellikle Kalamış Koyu’nda, marinanın olduğu kısımda kirlilik oranı çok yüksek çıkıyor” diye konuştu.

  Nuhoğlu: Kadıköy de denize girmeyin #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir