Petrol
111.39
-0.11%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
487.465
3.04%
11ºC
İstanbul
Açık 11 C

  Numan Kurtulmuş'tan Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalar

  Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.
  • Ajanslar
  • 14.03.2016 - 19:36
  Numan Kurtulmuş'tan Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalar

  NUMAN

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası Ankara’da 37 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları;

  "Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Cenazeler ailelerine teslim edildi. Tüm milletimize başsağlığı diliyorum. Tüm benliğimizle lanetliyoruz. 22 Temmuz’dan bu yana terör saldırıları altında. Bunların bir takım lojistik, istihbari, siyasi destekler aldıkları, ciddi destek aldıkları ortadadır.

  ŞİDDETE ALIŞMAYACAĞIZ

  Terörün amacı halkımızı karamsarlığa itmek. Şiddete asla alışmayacağız. Milli duygularla saldırılara göğüs gereceğiz.

  HAİN VE ALÇAK SALDIRILAR

  Bu saldırı ülkemizin birliğine, ülkemizde var olan kardeşliğe ve en az bunlar kadar önemlisi demokrasimize yapılmış hain ve alçak bir saldırıdır. Kardeşliğimize sarılmak mecburiyetindeyiz. Demokratik siyaseti asla bırakmayacağız. Herkesi bu saldırıyı lanetlemeye davet ediyoruz.

  Bir kadının canlı bomba olduğu kesindir. Kimliği konusunda herhalde bu akşam gece saatlerine kadar DNA testleri karşılıklı olarak kontrol edilerek yapılacak ve kesinleştirilecektir diye ümit ediyoruz. Bu çerçevede ikinci bir erkek şahsın da kimliği henüz tespit edilememiştir. Onunla ilgili olarak da hem kimliğiyle ilgili farklı alternatifler vardır. Ama kesinleşmediği için 'şu kimlik sahibidir' dememiz doğru değildir.

  10 KİŞİ ARANIYOR

  Çok sayıda istihbarat alınıyor. Gelen istihbaratlara göre ilave tedbirler alınıyor. Şu anda 10 kişi gözaltında, 10 kişi de aranıyor. Tüm bağlantılar ortaya çıkartılacak. Örgütler taşeronlar kullanabiliyor."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir