Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
513.342
2.25%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C

  Numan Kurtulmuş'tan bayram mesajı

  HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'tan bayram mesajı..
  • 17.08.2012 - 15:08
  Numan Kurtulmuş'tan bayram mesajı

  Numan Kurtulmuş tan bayram mesajı #1

  HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ''Kutuplaşmak yerine, bir olalım, diri olalım, bütün olalım. Enerjimizi kısır kavgalara, gereksiz sürtüşmelere harcamayalım'' ifadesini kullandı.

  HUZUR VE BARIŞ

  Kurtulmuş, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, bayramın Türkiye'ye, İslam alemine ve bütün insanlığa, huzur ve barış getirmesini diledi.

  Bir ay boyunca Ramazan ayının manevi ikliminin, toplumsal dayanışma ve paylaşma duygusunun yaşandığını belirten Kurtulmuş, şimdi de bayramın bereketini, huzurunu ve neşesini yaşamak istediklerini ifade etti.

  Bu bayramda da coşkularının eksik, sevinçlerinin buruk olduğuna dikkati çeken Kurtulmuş, şöyle devam etti:

  ''Acımasızca işgal edilen Müslüman coğrafyaların endişesi, hala özgürleşememiş Gazzeli yetimlerin hüznü, acımasız katliamlarla karşı karşıya kalan Arakanlı Müslümanların dramı, her gün onlarca vahşete tanıklık eden Suriyeli komşularımızın feryadı ve uluslararası terör siyasetinin kıskacından bir türlü kurtulamayan yurttaşlarımızın acıları içimizde yankılanıyor.

  "DAHA ADİL BİR DÜNYA KURMA MÜMKÜN"

  Oysa daha güzel bir ülke, daha adil bir dünya kurmak mümkün. Medeniyetimizin değerlerini evrensel birer değer haline getirebilirsek, her yıl yüz binlerce insanın savaşlarda ölmemesini de sağlayabiliriz. İnsanı merkeze alan siyasetimizi yeryüzünde hakim kılabilirsek milletleri ayıran sınırların, dillerin, renklerin bir önemi kalmayacak, tüm insanlık adil bir dünyada kardeşçe yaşayacaktır.''

  Kurtulmuş, bayramın bereket, huzur, sevinç, paylaşma, dayanışma ve barış demek olduğunu vurgulayarak, ''Kutuplaşmak yerine, bir olalım, diri olalım, bütün olalım. Enerjimizi kısır kavgalara, gereksiz sürtüşmelere harcamayalım'' ifadesini kullandı. Sözün güzel, eleştirinin ise yapıcı olanının ön plana çıkarılmasını isteyen Kurtulmuş, ''Kendimiz için ne istiyorsak tüm insanlık için de onu isteyelim'' değerlendirmesinde bulundu.


  Görüş Bildir