Euro
10.1443
0.27%
Dolar
8.6371
0.11%
Altın
494
0.36%
Borsa
1.407
1.58%
Bitcoin
371.534
1.93%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C

  Numan Kurtulmuş'tan bedelli açıklaması

  Savunma Bakanı ile konuyu görüştüğünü söyleyen Kurtulmuş: 'Şu an böyle bir çalışma yok'
  • 27.11.2013 - 16:52
  Numan Kurtulmuş'tan bedelli açıklaması

  Numan Kurtulmuş tan bedelli açıklaması #1

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bedelli askerliğin çıkartılması gerektiği yönünde görüş bildirmiş ve, 'Gerekirse Başbakanımızla konuşurum' demişti.

  Bedelli bekleyen binlerce asker adayını umutlandıran bu açıklamanın ardından Kurtulmuş, yeni bir açıklama yaptı. Kurtulmuş, Kent Ekonomileri Forumu Ankara toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'la konuya ilişkin görüştüğünü söyleyen Kurtulmuş, 'Savunma bakanımızla konuştum, şu anda devam eden bir çalışması yok. Ancak benim söylediğim şu, bir kere daha tekrar ediyorum. Türkiye'de askerlik sisteminin yapısıyla ilgili bir reorganizasyona gidilebilir' dedi.

  'KİŞİSEL GÖRÜŞÜM'

  Askerlik süresinin kısaltılabileceğini, buna ilişkin geçen günlerde hükümet kararıyla kısaltma yapıldığını anımsatan Kurtulmuş, 400 bine yakın askerlik bekleyen genç bulunduğuna işaret etti. Kurtulmuş, 'O arkadaşlarımızla ilgili de belki son defa bir bedelli askerlik uygulaması düşünülebilir. Benim söylediğim bundan ibarettir' diye konuştu.

  Bu konuda bir çalışma olmadığının, konuyla ilgili çalışma yapma yetkisinin Milli Savunma Bakanlığında olduğunun altını çizen Kurtulmuş, 'Ben kendi kişisel görüşümü kamuoyunun talepleri doğrultusunda ifade ettim' değerlendirmesinde bulundu.

  AK Parti'de kendisi gibi düşünenler olup olmadığına dair bir soru üzerine, bunu bilmediğini ancak olabileceğini söyleyen Kurtulmuş, bu konunun henüz görüşülmediğini ancak yetkili organlara ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a konuyla ilgili fikirlerini gerekli ortamlarda aktaracağını bildirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir