Euro
8.7874
-2.03%
Dolar
7.2909
-1.8%
Altın
403.82
-2.06%
Borsa
1.527
3.81%
Bitcoin
352.401
4.81%
5ºC
İstanbul
Yağmur 5 C

  Numan Kurtulmuş'tan PYD açıklaması

  Türkiye'nin tavrının çok açık olduğunu söyleyen Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Münbiç'ten PYD ya çıkacak ya da çıkartılacaktır." dedi.
  • AA
  • 17.11.2016 - 16:32
  Numan Kurtulmuş'tan PYD açıklaması

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı tarafından parti genel merkezinde düzenlenen etkinlikte, Konya'dan gelen gazetecilerle bir araya geldi.

  Konya basınını yakından izlediğini, bir süre önce Konya Basın Konseyinin kendisini ziyaret ettiğini anımsatan Kurtulmuş, Konya basınının temsilcileriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kurtulmuş, Türkiye'de yerel basının, her zaman Anadolu'nun kalesi olduğunu söyledi.

  Numan Kurtulmuş tan PYD açıklaması #1

  "PYD YA ÇIKACAK YA DA ÇIKARTILACAK"

  Kurtulmuş, Türkiye'nin Münbiç konusundaki tavrının çok açık olduğunu belirterek, "Münbiç'ten PYD ya çıkacak ya da çıkartılacaktır. Dolayısıyla Amerikalılar Türkiye'nin bu kararlılığını gördüler, YPG üzerindeki baskılarını artırıyorlar. YPG'den ve Amerikalı yetkililerden yapılan açıklamalarda da çok kısa bir süre içerisinde bütünüyle Münbiç'in boşaltılacağı ve Fırat'ın doğusuna bu unsurun geçeceği tespit ediliyor." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir