Petrol
114.44
0.24%
Euro
17.612
0.30%
Dolar
16.3669
0.11%
Altın
974.49
0.19%
Borsa
2451
-1.34%
Bitcoin
483.096
-1.37%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  Nurettin Canikli: Beni de helikopterle almaya geldiler

  Başbakan Yardımcısı Canikli, darbe girişimi sırasında yaşadıklarını anlattı. Canikli, "Haber aldık, sonra beni almaya geldiler" dedi.
  • Ajanslar
  • 19.07.2016 - 23:46
  Nurettin Canikli: Beni de helikopterle almaya geldiler

  Canikli

  Canikli, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında yaralanarak Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınanları ziyaret etti.

  Genelkurmay Başkanlığının önünde kolundan yaralanan Levent Karabilek'i ziyareti sırasında hiçbir darbe girişiminde halka kurşun sıkılmadığını, Meclis'in bombalanmadığını vurgulayan Canikli, bu girişimde bulunanlara karşı en ağır cezanın verileceğini belirtti.

  DEVLET BU YAPI İÇİN BÜTÜN KARARLARI ALACAK

  Canikli, "Yarından itibaren kararlar açıklanacak. Millete ihanet edeceksiniz, düşmandan koruması için milletin verdiği silahı millete doğrultun, böyle bir şey yok. Devlet olarak inşallah bütün kararlar alınacak." ifadelerini kullandı.

  Canikli, darbe girişiminin gerçekleştiği gece İstanbul'da bulunduğunu belirterek, yaşadıklarını şöyle aktardı:

  HELİKOPTERLE BENİ ALMAYA GELDİLER

  "Toplantıdan yeni geldim, saat 22.15'te. Haber aldık, sonra beni almaya geldiler. Önce tankla, vatandaş önünü kesti, gelemedi. Sonra helikopterle, İKEA var kaldığımız yerin karşısında oraya indiler 9 maskeli, ellerinde silahlı. Daha önce evden ayrılmıştım eşimle. Bütün site dışarı çıkmış, polisler de gelmişti. Polisler ateş etti, vatandaşı da görünce kaçıp helikopterle geriye gittiler. Sitenin girişinde vatandaş izin vermedi."

  Nurettin Canikli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın açıklayacağı unsurlara ilişkin de şunları söyledi:

  İSTİKRARSIZLIĞA NEDEN OLAN SİSTEM TEMİZLENECEK

  "Sıkı yönetim değil, öyle İstiklal Mahkemesi falan da değil. Bu istikrarsızlık kaynağını besleyen yapının daha etkili bir şekilde temizlenmesini sağlayacak, tamamen anayasal, yasal yetkilerin kullanılacağı bir durum ortaya çıkacak.

  Yarın Cumhurbaşkanımızın açıklayacağı, yasal sistemimizin imkan sağladığı bir durum olacak. İstikrarsızlık kaynağının tamamen defedilmesi, gelecekte de tekrar ortaya çıkmasını engelleyecek tedbirlerin alınmasını kolaylaştıracak adım olacağı için tam tersine piyasalarda kesinlikle olumlu bir etkisi olacaktır."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir