O modaretör kendi ayaklarıyla geliyor

O modaretör kendi ayaklarıyla geliyor

Başbakan Erdoğan'ın haziranda açacağı İstanbul'daki "yerli Davos"ta 3 yıl önce söz vermediği için gerildiği Washington Post'un gazetecisi David Ignatius yine moderatör olacak.

DAVOS İSTANBUL'A GELECEK

Dünyanın en tanınmış işadamları ve siyasetçilerini bir araya getiren ve her sene İsviçre'nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu zirvesi 4-6 Haziran tarihlerinde İstanbul'da yapılacak. 2009 yılında Başbakan Tayyip Erdoğan'ın İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ile yaşadığı "One minute" krizi ve "Bir daha da gelmem Davos'a" sözlerinin ardından, Davos, İstanbul'a gelecek.

Erdoğan tarafından açılışı yapılacak toplantıya, Erdoğan'ın "One minute" krizinde kendisine söz vermediği gerekçesiyle sert bir şekilde eleştirdiği moderatör Washington Post Gazetesi'nin Ermeni asıllı ünlü gazetecisi David Ignatius da katılacak. Erdoğan, Gazze konulu panelde Ignatius'u kendisine söz vermediği ve Peres'e daha fazla konuşma süresi tanıdığı gerekçesiyle sert çıkmıştı. David Ignatius da krizin ardından "Erdoğan'a hiçbir şekilde saygısızlık etmek gibi bir kastım olamaz" demişti. Ignatius, "Kentsel Çağ" adlı oturumda İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Microsoft'un Başkan Yardımcısı Ali Faramawy'ye moderatörlük yapacak.