Euro
15.2801
-0.05%
Dolar
13.5957
0.04%
Altın
794.3400
-0.03%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
496.651
-1.50%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C
  Obama'nın gözyaşları

  Obama'nın gözyaşları

  Obama kampanya gönüllülerine teşekkür ederken ağladı.
  • 09.11.2012 - 10:12

  Seçimler öncesi yaptığı son konuşmada göz yaşlarını tutamayan ABD Başkanı Barack Obama, bu kez de ikinci defa başkan seçilmesi için çabalayan genç kampanya gönüllülerine teşekkür ederken ağladı.

  Obama nın gözyaşları #1

  TEŞEKKÜR KONUŞMASI YAPARKEN AĞLADI

  Obama kampanyası, Obama'nın konuşma yaparken ağladığı görülen bir video yayınladı. Seçim günü ertesinde, Chicago'daki kampanya merkezindeki genç kampanya ekibine yönelik konuşmasını içeren videoda Obama, kendisinin Chicago'daki ilk işinden ve insanlara yardım etme amacından bahsediyor.

  Obama nın gözyaşları #2

  "BENİM GENÇLİĞİMDEN DAHA İYİSİNİZ"

  Obama videoda, 25 yaşındayken Chicago'ya geldiğinde, farklılık yaratmak ve diğer insanlara yardım etmek isteyen bir genç olduğunu anlatıyor. Chicago'daki toplum gönüllüsü işindeki çalışmalarının kendisini değiştirdiğini ve hatta bu görevle nasıl baş edebileceğini öğrettiğini dile getiren Obama, "Buraya gelip, size baktığımda gördüğüm, benim kendi gençliğim değil, benim o dönemki halimden çok daha iyi olduğunuz, birçok konuda öyle, daha zekisiniz, iyi organize oluyorsunuz, daha etkilisiniz. Hayatınızda çok güzel işler yapacağınız konusunda inancım tam" ifadelerini kullanıyor.

  OBAMA AĞLADIObama nın gözyaşları #3

  Obama nın gözyaşları #4

  "SİZİNLE GURUR DUYUYORUM"

  Bu nedenle, seçim günü, daha sonuçlar açıklanmadan önce bile başkanlık için yarışının amacına ulaştığını düşündüğünü belirten Obama, "Çünkü, sizin yaptıklarınız, yaptığım işin çok önemli olduğu anlamına geliyor ve bundan gurur duyuyorum. Hepinizden gurur duyuyorum" derken gözyaşlarını tutamıyor ve konuşmakta zorlanıyor. Kampanya ekibi ise Obama'nın bu anında, ona alkışlarıyla destek veriyor.

  Obama nın gözyaşları #5
  Obama, Pazartesi gecesi Lowa eyaletinde seçmenlerine son kez seslenirken de duygulanmış ve  gözyaşlarını tutamamıştı.

   

   

   

   


  Görüş Bildir