Euro
15.2273
-0.48%
Dolar
13.4892
-0.13%
Altın
802.0090
0.19%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
507.466
6.56%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C
  Öcalan da eşiyle cezaevinde görüşebilecek

  Öcalan da eşiyle cezaevinde görüşebilecek

  Adalet Bakanı Ergin, üstü kapalı olarak Öcalan'ın da cezaevinde eşiyle görüşebileceğini söyledi..
  • 15.11.2012 - 14:19

  Öcalan da eşiyle cezaevinde görüşebilecek #1

  Cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlülerin cezaevlerinde eşleriyle görüşebilmelerine imkan tanıyan düzenlemenin müjdesini Başbakan Erdoğan vermişti. Erdoğan, geçtiğimiz eylül ayı sonunda NTV'de katıldığı canlı yayında cezaevi koşulları ile ilgili olarak "Mahkumlar, eşleri ile cezaevi dışında 24 saat özel bir odada kalabilecek" demişti.

  ÖCALAN DA EŞİYLE GÖRÜŞEBİLECEK Mİ?

  Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu'nda tutuklu ve hükümlülere eşleriyle görüşme hakkı tanıyan bir düzenleme de görüşüldü. 'Bu düzenleme Öcalan'ı kapsayacak mı?' sorusuna Adalet Bakanı Sadullah Ergin açıklık getirdi. Ergin, üstü kapalı olarak düzenlemenin Öcalan'ı da kapsayabileceğini söylemiş oldu.

  "MAHKUMUN İYİ HALİNE VE CEZAEVİ KOŞULLARINA BAKILACAK"

  Ergin, "Tutuklu ve hükümlülerin sadece iyi haline ve cezaevi koşullarına bakılacağını hangi suçtan tutuklu olacağına bakılmayacağını" vurguladı.

  ANA DİLDE SAVUNMA HAKKI YASASINDA SÜRPRİZ ÇIKTI

  Kürtçe savunma hakkı getiren yasa tasarısından "iyi halli" terör suçlusuna da "ödül" olarak cezaevinde nikahlı eşiyle görüşme sürprizi çıktı. Bu hafta sonuna doğru komisyonda görüşülecek tasarıya göre, kapalı cezaevlerinde, evli hükümlüler, ödül olarak 3 ayda bir kez 24 saate kadar eşleriyle "aile görüşmesi" yapabilecekler.


  Görüş Bildir