Dolar
7.313
0.3058%
Euro
8.6079
0.8824%
Altın
2033.42
-0.0796%
Borsa
1065.2
0.4346%
G. Altın
478.265
0.2338%
Bitcoin
85935.66
1.8105%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C
  Öcalan'ın küçük ekran televizyonu dün odasına yerleştirildi

  Öcalan'ın küçük ekran televizyonu dün odasına yerleştirildi

  PKK lideri Abdullah Öcalan'ın odasına yerleştirilen televizyonun detayları belli olmaya başladı.
  • 11.01.2013 - 17:04
  Öcalan'ın küçük ekran televizyonu dün odasına yerleştirildi

  Öcalan ın küçük ekran televizyonu dün odasına yerleştirildi #1

  Yeni müzakere sürecinde "ev hapsi" talep eden Öcalan'a bizzat Erdoğan'ın talimatıyla televizyon verildi. PKK lideri Abdullah Öcalan'ın tek kanallı radyosu, dün kapalı devre bir televizyon ile değiştirildi. Televizyon ile ilgili detaylar da belli oldu. Öcalan'ın LCD televizyonu 37 ekran..

  RADYOSU TEK KANALLIYDI

  Afrika dönüşü uçakta, gazetecilere konuşan Erdoğan yaptı sürpriz açıklamayı; "Radyosu vardı, televizyon ile değiştirecekler. Ben talimatı verdim" dedi. Sonrasında merak edilense Öcalan'ın verilecek televizyonla hangi kanalları izleyeceğiydi.. Bu sorunun yanıtını ise AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş verdi. Gazetecilerin, ''Başbakan'ın İmralı adasına televizyon" açıklamasının hatırlatılması ve Öcalan'ın 'istediği kanalı izleyip izleyemeyeceğinin' sorulması üzerine, şu cevabı verdi Mustafa Elitaş:

  ''İmralı'da zaten radyo vardı, tek kanala ayarlanmış. Burada da her türlü imkan sağlanıyorsa, teknoloji de varsa, İmralı'dakinin de televizyon izlemesi normal bir durumdur. Onu da dikkate almak lazım. Tek kanallı radyo ise herhalde tek kanallı televizyon olabilir."

  KUVVETLE MUHTEMEL TRT 1 OLACAK

  Bilindiği kadarıyla Abdullah Öcalan, İmralı'da TRT Radyosu'nu dinleyebiliyordu yalnızca. Bu durumda verilecek televizyonda da muhtemelen sadece TRT kanalını gösterilecek. Bu kanalın kuvvetle muhtemel olarak TRT 1 olacağı ifade ediliyor.

  LCD TELEVİZYON DÜN VERİLDİ

  Cezaevi kantini tarafından alındığı öğrenilen küçük ekran LCD televizyon, görevli teknisyen tarafından dün Abdullah Öcalan'ın kaldığı odaya monte edildi. Öcalan bu televizyondan TRT kanalları ile cezaevi idaresince belirlenen bazı ulusal kanalları seyredebilecek.

  TELEVİZYONUN BEDELİNİ ÖCALAN ÖDEYECEK

  Televizyonun bedelinin, Abdullah Öcalan'ın avukatları tarafından cezaevi kantini hesabına yatırılacağı, televizyonun verilmesiyle de radyonun alındığı belirtildi. İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nde uzun süre tek başına kalan Abdullah Öcalan'ın yanına, 2009 yılının Kasım ayında gönderilen PKK hükümlüsü Şeyhmuz Poyraz, Bayram Kaymaz, Cumali Karasu ve Hasbi Aydemir ile TİKKO'lu Hakkı Alkan'a, aldıkları cezalarında 'ağırlaştırılmış' hükmü olmadığı için daha önceden televizyon verilmişti.

  Görüş Bildir