Petrol
95.39
0.30%
Euro
18.2254
-0.16%
Dolar
17.9665
0.05%
Altın
1.025
-0.23%
Borsa
2782
-2.64%
Bitcoin
432.631
-0.22%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Öcalan'dan Barzani'ye mektup

  İmralı Cezaevi'nde HDP Genel Başkan Yardımcısı Sırrı Süreya Önder ve Diyarbakır Bağımsız milletvekili Leyla Zana ile 25 Ocak'ta görüşen Abdullah Öcalan, Irak Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'ye verilmek üzere yazdığı mektubu gönderdi.
  • 10.02.2014 - 12:05
  Öcalan'dan Barzani'ye mektup

  Öcalan dan Barzani ye mektup #1

  İmralı Adası'nda Abdullah Öcalan ile görüşen HDP Genel Başkan Yardımcısı Sırrı Süreya Önder ve Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, Öcalan'ın Irak Bölgesel Kürt yönetimi Başkanı Mesut Barzani'ye yazdığı mektubu vermek için bugün karayolu ile Kuzey Irak'a gitti. 

  MEKTUP IRAK'A GÖTÜRÜLDÜ

  İmralı Cezaevi'nde HDP Genel Başkan Yardımcısı Sırrı Süreya Önder ve Diyarbakır Bağımsız milletvekili Leyla Zana ile 25 Ocak'ta görüşen Abdullah Öcalan, Irak Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'ye verilmek üzere yazdığı mektubu gönderdi. Mektup bugün Zana ve Önder tarafından Irak'a götürüldü.

  GELİŞMELER İLE İLGİLİ GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

  Karayolu ile bugün Habur sınır kapısından Kuzey Irak'a geçen Zana ve Önder, mektubu yarın Mesut Barzani'ye teslim edecek ve görüşmede Öcalan'ın sözlü mesajlarını da iletecek. Öcalan'ın Barzani'ye yazdığı bir sayfalık mektupta, özellikle Kürt ulusal Kongresi ve Suriye'nin Rojava bölgesinde yaşanan gelişmeler ile ilgili Öcalan'ın görüş ve önerilerinin yer aldığı belirtildi. 


  BARZANİ'DEN SONRA KANDİL'E ÇIKACAKLAR

  Sırrı Süreya Önder ve Leyla Zana'nın yarın Barzani'ye Öcalan'ın mektubunu verdikten sonra Erbil'den Süleymaniye'ye geçerek Kürt Ulusal Kongresinin diğer bileşenleri ile bir araya gelecekleri ve Öcalan'ın ile yaptıkları görüşmeleri aktarıp onların görüşlerini alacakları belirtildi. Önder ve Zana'nın Süleymaniye'deki görüşmelerinden sonra da yine Kandil Dağına çıkarak KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanları ve yetkileleri ile de görüşecekleri kaydedildi. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir