Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
325.115
0.25%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C
  ODTÜ öğrencileri otobüsten inmeme eylemi yaptı

  ODTÜ öğrencileri otobüsten inmeme eylemi yaptı

  Gezi eylemleri esnasında kampüse giren belediye otobüslerini kullanılamaz hale getiren ODTÜ'lüler bugün de otobüs işgal etti.
  • 21.02.2014 - 15:11

  ODTÜ yolu çalışmalarının başlangıç aşamasında marjinal grupların yaptığı eylemlerde, iki EGO otobüsü tahrip edilmiş, doğalgazlı otobüslerden biri patlamak üzereyken güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu kurtarılmıştı.

  ODTÜ öğrencileri otobüsten inmeme eylemi yaptı #1

  GÖKÇEK: "ÖZÜR DİLERİZ"

  Büyük bir facianın eşiğinden dönülen eylemlerin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, hem şoförlerin hem de vatandaşların can güvenliği için ODTÜ içine seferlere ara vermek zorunda kaldıklarını söylemiş ve özür dilemişti. Gökçek, "Otobüslerimizden biri eylemler sırasında, gaz kabloları kesilerek patlamaya hazır bir bomba haline getirilmiştir. Bir başka aracımız gasp edilerek, tahrip edilmiştir. Hem içinde taşıdığımız vatandaşlarımızın, hem de şoförlerimizin can güvenliği için maalesef bu zor kararı almak zorunda kaldık. ODTÜ yönetimi gerekli önlemleri alana kadar üniversitemize otobüs seferlerine ara vermek zorunda kaldık. Bu nedenle servislerimizden yararlanan tüm öğrenci, öğretim görevlisi ve personelimizden özür dileriz.” ifadelerini kullanmıştı.

  ODTÜ'LÜLER OTOBÜS İŞGAL ETTİ

  ODTÜ öğrencileri otobüsten inmeme eylemi yaptı #2

  OTOBÜSÜ İŞGAL ETTİLER

  Geçen süre içinde ODTÜ yönetimi hiçbir olumlu adım atmayınca ODTÜ içine seferler de başlatılamadı. Yangına körükle gitmeyi tercih eden ODTÜ'lüler ise bugün bir eylem daha yaptı ve ODTÜ kapısına kadar gelip içeri girmeyen otobüsleri işgal etti. Uzun süre otobüsten inmemek için direnen öğrenciler, otobüs kampüsün içine girmedikçe otobüsten inmeyeceklerini söyledi. Otobüsün üzerine “Ulaşım hakkımızı istiyoruz, Bu otobüste eylem var'' yazılı pankartlar asan ODTÜ'lülerin eylemi, yetkililerle yapılan görüşmelerin ardından otobüslerin ODTÜ içerisine girmesiyle son buldu. 

  ODTÜ öğrencileri otobüsten inmeme eylemi yaptı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir