Euro
9.4762
0.31%
Dolar
7.813
0.53%
Altın
461.42
0.24%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
147.240
-2.56%
10ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 10 C
  ODTÜ protestosu polis kamerasında - Video

  ODTÜ protestosu polis kamerasında - Video

  Ankara Emniyet'i ODTÜ'lü öğrecilerin protestosunun polis kamerasından görüntülerini yayınladı.
  • 21.12.2012 - 22:56

  ODTÜ protestosu polis kamerasında - Video #1

  Başbakan Erdoğan'ın bugün "Siz nasıl bir üniversitesiniz. Sizin yetiştirdiğimiz öğrenciler bunlarsa Türkiye batmıştır." diyerek eleştirdiği ODTÜ protestosunun polis kamerasından görüntüleri yayınlandı.

  POLİS KAMERASINDAN ODTÜ EYLEMi

  ODTÜ protestosu polis kamerasında - Video #2

  ORANTILI MÜDAHALE

  Ankara Emniyet Müdürlüğü, ODTÜ'deki olaylarla ilgili dün yazılı bir açıklama yaptı. Güvenlik güçleri, orantılı şekilde gaz ve tazyikli su kullanarak müdahale etmişlerdir" ifadelerine yer verdi. Ankara Emniyet Müdürlüğü ayrıca ODTÜ'deki olaylar sırasında polis kamerasıyla çekilen görüntüleri paylaştı.

  REKTÖRLÜĞE TEPKİ

  Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü, ODTÜ'deki olaylarla ilgili dün yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "ODTÜ Rektörlüğü'nce yapılan açıklamalar gerçeği tam olarak yansıtmamaktadır. İfade özgürlüğüyle ilgisi olmayan ve şiddet içeren bu kanuna aykırı eylemlerin önceden önlenmesi adına asıl sorumlu olan Rektörlüğün herhangi bir çabasının olmaması, üniversitelerde güvenliği sağlamakla asıl görevli üniversite rektörlüğünün tarafsızlıktan ve bilimsellikten uzak açıklamalarının, üniversitede şiddet olaylarının azalmasına katkıda bulunmayacağı açıktır. 500 kişilik grup, doğrudan ve hedef gözeterek ellerindeki taşlarla, soda şişeleriyle ve molotof bombalarıyla güvenlik güçlerimize saldırmaya başlamışlardır. Güvenlik güçleri, orantılı şekilde gaz ve tazyikli su kullanarak müdahale etmişlerdir"denildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir