Dolar
6.7584
0.0829%
Euro
7.6618
0.0509%
Altın
1710.28
-0.2292%
Borsa
109536.92
0%
G. Altın
371.647
-0.1308%
Bitcoin
66305.45
0.5981%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C
  ODTÜ'de IŞİD militanı korkusu

  ODTÜ'de IŞİD militanı korkusu

  ODTÜ'de bir grubun sohbeti sırasında çekilen fotoğraftaki sakallı kişi, öğrenciler arasında 'IŞİD militanı' korkusunu yaydı.
  • 31.10.2015 - 15:09

  ODTÜ'de IŞİD militanı korkusu

  ODTÜ Mescid Topluluğu’nun Facebook sayfasından paylaştığı fotoğraf, üniversitedeki öğrenciler arasında heyecana neden oldu.

  SAKALLI KİŞİYİ IŞİD MİLİTANI SANDILAR

  Fotoğrafta yer alan sakallı kişiyi IŞİD militanı sanan ODTÜ'lü öğrenciler, konuyla ilgili Mescid Topluluğu'nu açıklama yapmak zorunda bıraktı.


  MESCİD TOPLULUĞU'NDAN AÇIKLAMA

  Mescid Topluluğu'ndan yapılan açıklamada topluluklarına IŞİD'ci damgası vurulmaya çalışıldığı belirtildi.

  Mescid Topluluğu'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Mescid Topluluğu'nun programları ODTÜ'deki herkese açık bir şekilde, genellikle mescidlerde yapılmaktadır. İslam dinine ve müslümanlara olan tahammülsüzlükleri ile tanınan zihniyet, son gönderimizin ilk halindeki fotoğrafı almış ve hiçbir delile dayandırmaksızın topluluğumuza IŞİD'ci damgası vurmaya çalışmıştır. Şahıslar üzerinden yapılan değerlendirmeler topluluklara mâl edilemez. Gönderideki düzenleme ise söz konusu fotoğraftaki şahsa yöneltilen eleştirilerin, bugün olduğu gibi, topluluk aleyhine söylem, iftira ve karalamalara malzeme konusu yapılmaması adına yapılmıştır.

  MESCİDLER HERKESE AÇIK YERLERDİR

  Mescidler herkese açık yerlerdir; mescide giren bireyleri sorgulamamız mümkün değildir.

  "ODTÜ İSLAMİ GÜZELLİKLERLE TANIŞACAKTIR"

  Bugün yapılmaya çalışılan yalnızca OMT’yi karalama kampanyası değil, İslam’a olan düşmanlığa ve müslümanlara yönelik nefret söylemlerinin açık şekilde ifade edilmesine ortam hazırlamaktır. Bizi çeşitli gruplarla-örgütlerle eşdeğer gösterip yaftalamaya çalışanlar bilmelidir ki, Müslümanlar çalışacak ve ODTÜ İslâmi güzelliklerle tanışacaktır."

  Görüş Bildir