Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
416.851
2.55%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C
  Öğrenci evlerinin çıkış noktası apartlarda yapılan fuhuş

  Öğrenci evlerinin çıkış noktası apartlarda yapılan fuhuş

  Erdoğan'ın sözleriyle başlayan öğrenci evleri tartışmasının çıkış noktası: Apartlara yapılan fuhuş baskınları..
  • 08.11.2013 - 08:58

  Öğrenci evlerinin çıkış noktası apartlarda yapılan fuhuş #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kızlı-erkekli kalınan öğrenci evlerini denetleyeceğiz" çıkışı Türkiye'nin gündemini oluşturmaya devam ediyor. Erdoğan'ın sözlerine bazı kesimlerden destek gelirken tepkiler de hız kesmeden devam ediyor.

  Erdoğan: Kızlı erkekli evler için yasal düzenleme yaparız

  APARTLARA FUHUŞ BASKINI

  Erdoğan'ın kızlı erkekli kalınan evlere yönelik sözlerinin çıkış noktasının, bizzat emniyet birimlerinin hazırladığı "apartlarda fuhuş baskınlarına yönelik" raporlar olduğu ortaya çıktı.

  ESKİŞEHİR'DE 34 İSTANBUL'DA 35 APART KAPATILDI

  15 gün önce Eskişehir, İstanbul ve Denizli olmak üzere apart olarak kullanılan birçok eve baskın yapılmış, birçok kişi gözaltına alınmış ve bu evler kapatılmıştı. Eskişehir'de emniyetin yaptığı operasyonda 34 apart daire, fuhuş yaptırıldığı belirlenince kapatıldı. Eskişehir'in ardından İstanbul'da özellikle Beyoğlu'nda apartlara yönelik operasyonda ise 35 apartın kapısına kilit vuruldu.

  DENİZLİ'DE İKİ BİN 500 KONTROLSÜZ APART

  Denizli Emniyet Müdürlüğü'nün geçtiğimiz haftalarda Erdoğan'a sunduğu rapora göre Denizli'de iki bin 500 civarında kontrolsüz apart bulunuyor. Genellikle fuhuş amaçlı kullanılan bu apartları öğrencilerin yanı sıra sivil kişilerin de kullandığı tespit edildi.

  VALİ MUTLU: 40 YERİ KAPATTIK

  Başbakan'ın öğrenci evi ve apartlara ilişkin açıklamalarını değerlendiren İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Valiliği'nin bu konuda uzun süredir çalışma yaptığını belirterek 'Gayri yasal ve farklı ilişkiler geliştiren yerlere karşı yaptığımız çalışmalar kapsamında 40'a yakın yeri kapattık' dedi.

  YENİ GENELGE YOLDA

  Vali Mutlu ayrıca yeni bir genele hazırlandığını belirterek, 'Bu genelge devletin alması gereken tedbirleri, daha açıklayıcı ve kapsayıcı biçimde belirtecek. Bu konudaki karışıklığı ortadan kaldıracak' ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir