Petrol
113.05
1.87%
Euro
17.5845
0.33%
Dolar
16.6613
0.82%
Altın
977.98
0.94%
Borsa
2526
-0.14%
Bitcoin
351.418
-0.77%
27ºC
İstanbul
Çok bulutlu 27 C
  Okmeydanı'ndaki yüzü maskeliler MİT'ten iddiası

  Okmeydanı'ndaki yüzü maskeliler MİT'ten iddiası

  Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Selahatin Özel, Okmeydanı'nda yüzü maskeli molotof atan grubun MİT'ten olduğunu söyledi.
  • 27.05.2014 - 11:21

  Okmeydanı ndaki yüzü maskeliler MİT ten iddiası #1

  Son dönemde Alevi toplumun hedef seçildiğini vurgulayan Selahatin Özel, gizli bir elin devreye girdiğini vurguladı.

  "ALEVİLERİN YÜZÜ HER ZAMAN AÇIK"

  Cumhuriyet'ten Emre Döker'in haberine göre; Özel, yüzü maskeli grupların Alevi toplumunda barınamayacağını, Alevilerin yüzünün her zaman açık olduğunu söyledi.

  "YÜZÜ MASKELİ MOLOTOF ATAN KİŞİ MİT'TEN"

  Özel, şunları söyledi;

  "Burada yapılmak istenen radikal sol örgütlerle Alevileri karşı karşıya getirmektir. Bizim kendi örgütsel yapımızda yüzümüzü kapatmayız. Ancak olayda bazı kişiler yüzlerini kapatıyorlar. Bunlar, devletten korktuğu için mi yüzleri kapalı? Biz yeri gelir sopa yeriz, yeri gelir gaz yeriz ancak hiç yüzümüzü kapatmayız. Daha önce İstanbul’da otobüse atılan molotof kokteylinde bir liseli kızımız öldüğünde o molotofu atan kişi MİT’ten çıkmıştı ve serbest bırakılmıştı. Burada devlet bahaneyi yaratmak istiyor. Halk arasında ‘Alevi toplumundan biri saldırıyor’ havası yaratmak istiyorlar. Aleviler şu anda süreci böyle algılıyor.

  Okmeydanı ndaki yüzü maskeliler MİT ten iddiası #2

  "ERDOĞAN'A NEFRET SUÇLAMASIYLA DAVA AÇACAĞIZ"

  Çocuk ekmek almaya gidiyor cenazesi geliyor. Cemeevine gidiyor cenazesi geliyor. Bir olaya karışmadan insanların cenazesi geliyor, ardından da Başbakan Erdoğan tarafından da suçlanıyorlar. Çok tehlikeli sürece girmeye başladı bu iş. Barış süreci kökten sarsılacak gibi gözüküyor. Aleviler hedef seçilmiş durumda. Alevilerin demokrasi arayışında başka Türkiye yok. Bugüne kadar tüm katliamlara rağmen karıncayı bile incitmedik. İnsan öldürmedik. Erdoğan’ın bu söylemlerinden dolayı nefret suçlamasıyla dava açacağız. Davayı gittiği yere kadar götüreceğiz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir