Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
473.757
-1.69%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Oktay Vural AK Parti ve CHP’yi eleştirdi

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması hakkında konuştu.
  • 18.03.2016 - 15:21
  Oktay Vural AK Parti ve CHP’yi eleştirdi

  Oktay Vurall

  MHP Grup Başkanvekili Vural, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Vural, konuşmasının başında Çanakkale şehitlerini anarak, "Çanakkale Savaşı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunun ön sözü, Kurtuluş Savaşı da son sözü olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti payidar kalacaktır. Aslında Çanakkale, Kurtuluş Savaşı’nın vurduğu mührü sökmek isteyenlere karşı da büyük bir mücadele sürdürüyoruz. Maalesef bu kadim topraklarda bizim varlığımızı hazmedemeyen emperyalistler, yüz yıl önceki projelerini devreye sokarak aynı seslerine ulaşmak için her türkü yolu deniyorlar. Türk milleti geçilmeyecektir" dedi.

  "TERÖR ÖRGÜTÜNE KUCAK AÇIYORSUNUZ"

  Avrupa ülkelerinin de Türkiye’deki terör olaylarına karşı tutumunu eleştiren Vural, Brüksel’de Avrupa Konseyi toplantı salonuna yakın bir yerde PKK’nın çadır açtığını belirterek, "Terör örgütüne kucak açıyorsunuz. Utanmadan, sıkılmadan Türkiye Cumhuriyeti Devleti birlik ve beraberliğine kast eden terör örgütünü Türkiye-Avrupa Birliği toplantısının olduğu yere Türkiye’yi protesto için çadır açmasına izin veriyorsunuz. Bu nasıl bir zihniyettir? Kabul edilebilir değil. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre kurulmuş, burada bu milletin içerisinde kendi milleti ve devleti temsil etmek durumunda kalan Almanya konsolosluklarını kapatıyor, eğitim kurumlarını kapatıyor. Bu nasıl bir zihniyet, kime korku salıyorsunuz? Hepimiz, hep birlikte burada yaşıyoruz. Bunun amacı milletimize terör korkusunu yaygınlaştırmak mı? Eğer bir tedbir alınacaksa, devletimiz bu konuda bir uyarı yapmışsa, peki sizin diğer kurumlardan farkınız nedir" şeklinde konuştu.

  Dokunulmazlıklara da değinen Vural, "Bölücü teröristler askerimi ve polisimi öldürürken, burada onların siyasi uzantısının dokunulmazlık zırhına girmesi terörle mücadeleyi akamete uğratıyor. Herkes elini vicdanına alsın. Hangi birimiz terörist cenazesine gidip, ’onların yolu bizim yolumuzdur’ diyenler, Ankara’da vatandaşlarımızı şehit eden bombalı saldırganların taziyesine gidenleri ya da terör örgütüne üye olup veya yardım, yataklık yapanların egemenlik hakkını kullanmasını hazmedebilirsiniz? Teröre karşı dik duramıyorsunuz. Terörün siyasetin bir aracı olarak kullanılmasını engelleyecek hiçbir adımı atmıyorsunuz. Adalet ve Kalkınma Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin geldiği nokta bu" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir