Dolar
7.2907
0.859%
Euro
8.5326
-0.9265%
Altın
2035.04
-1.3663%
Borsa
1060.59
2.5319%
G. Altın
477.149
-0.4753%
Bitcoin
84407.38
-1.3494%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Oktay Vural'dan Bülent Arınç'a yanıt

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Bülent Arınç'a sert bir cevap verdi: "İdrak yolları kapalı. Hekimini değiştirsin"
  • 16.01.2013 - 15:01
  Oktay Vural'dan Bülent Arınç'a yanıt

  Oktay Vural dan Bülent Arınç a yanıt #1

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, kendisi için 'psikolojik destek almalı' diyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yüklendi. Vural, "Dağa çıkıp çıkmama konusunda bir türlü karar veremeyen şahsiyetin idrak yolları enfeksiyonu geçirdiğini düşünüyorum." dedi. Vural, Arınç'ın üçüncü döneminin bitmesi nedeniyle 'umutsuz siyaset adamından, umutsuz ev adamı moduna' girdiğini de iddia etti.

  "BİZ KENDİ KENDİNİ TEKZİP EDENLERDEN OLMADIK"

  MHP'nin dün neye inandıysa bugün de aynı şeylere inandığını ve söylediğini anlatan Vural, çizgilerinde kırılma ve sapma olmadığını söyledi. Vural, ''Biz, birileri gibi fikir ve siyaset namusunu bir yerlerde bırakanlardan, şeref ve haysiyet meselesini siyaset malzemesi yapmak suretiyle kendi kendini tekzip edenlerden hiç olmadık'' şeklinde konuştu.

  "DESTEK ALMASI GEREKEN KİM?"

  Arınç'ın geçmişte dile getirdiği düşüncelerinden daha sonra geri adım atmak durumunda kaldığını belirten Vural, ''Destek alması gereken kim? Ölen teröristleri masum olarak nitelendiren, terörist başını kader kurbanı olarak gören, Allah, vatan, millet, bayrak için canını fedan eden şehitlerimize gözyaşı akıtmak yerine, PKK'lı teröristlere gözyaşı dökülmesini söyleyen terörist sevici birisi sizce hangi ruh halini taşıyordur?'' diye sordu.

  "İDRAK YOLLARI ENFEKSİYONU GEÇİRDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

  Milletin oy verdiği kişilerin milli ve muhafazakar değerleri nasıl yozlaştırdığının ortada olduğunu savunan Vural, Başbakan Yardımcısı Arınç ile ilgili şunları söyledi: ''Bu zikzaklarını, baş dönmesine bağlıyorum. Anlaşılıyor ki hekimini değiştirmesi gerekiyor. Bütün bu ifadeleri kullanan, dağa çıkıp çıkmama konusunda bir türlü karar veremeyen şahsiyetin idrak yolları enfeksiyonu geçirdiğini düşünüyorum. Üçüncü dönemi bitiyor diye umutsuz siyaset adamından umutsuz ev adamı moduna giren Sayın Arınç, Manisa'ya sadece mesir macunu şölenlerine gitmesin. Manisa'da çok tecrübeli ve uzman bir yerden destek almasını tavsiye ediyorum. Ama her şeyden önce Cenab-ı Hak'tan kendisine idrak nasip etmesini diliyorum.''

  "BİRLİKTE RAHMET AYRILIKTA AZAP VARDIR"

  Oktay Vural, Başbakan Yardımcısı Arınç'ın, MHP'nin baraj altında kalacağını söylediğini anımsatarak, ''7 düveliniz gelse, 'birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır' demeye devam edeceğiz'' dedi.

  MHP ve milliyetçilik fikrinin ayakta kalacağını ve varlığını sürdüreceğini söyleyen Vural, zalimlerin, kan dökenlerin, milleti bölmek isteyenlerin karşısında olmaya devam edeceklerini belirtti. Oktay Vural, Allah'ın, Hud Suresi'nin 113. ayetinde ''Sakın zulmedenlere meyletmeyin, sempati duymayın. Yoksa size cehennem azabı doğuyor'' dediğini anımsatarak, Allah'ın hükümlerinin dünyada da ahirette de tecelli edeceğine inandığını söyledi.

  "BUNLARIN DIŞI YEŞİL İÇİ KIRMIZI"

  MHP'nin inanmış bir parti olduğunu vurgulayan Vural, ''Bu milletin muhafazakar değerlerinin içini boşaltmaya, hortumlamaya gelenlerle birlikte olmayacağız'' diye konuştu.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da dünkü Meclis grup toplantısında MHP'nin çamur deryasına saplandığını söylediğini anlatan Vural, şöyle devam etti: ''Dün kızıl emperyalistlerin kurşunlarıyla MHP'yi, ülkücüleri ve milliyetçileri bitirmeye çalışanlar, darbeci Kenan Evren'in kurduğu zindanlarda işkenceye uğratanlar, haksızca idam edenler, onun mahkemesiyle MHP'yi ve milliyetçiliği bitirmek isteyenler tarihin karanlığına gömülmüşlerdir. Allah'a hamdolsun ki siyaset namusumuz ve fikrimizle dimdik ayaktayız. Bugün de PKK ile işbirliği yaparak, MHP'yi bitirmeye çalışan bir zihniyet var. Bunların dışı yeşil içi kırmızıdır. Unutulmasın ki MHP'nin bitmesini isteyenler, ancak ve ancak Türk Milletini ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni bitirmek isteyenlerdir. AKP, Öcalan'a yaranarak, yüz sürerek siyaset yapmayı tercih etmiş, Türk milletini hedefine almıştır. MHP'ye dil uzatacağınıza, İmralı canisinin yol haritasına mecbur ve mahkum olduğunuz için kendinizi sorgulayın. Bebek katilinin ipine sarılarak saplandığınız batağın Türkiye'yi nereye götürdüğünü görün.''

  Görüş Bildir