Euro
11.3395
1.31%
Dolar
9.7503
1.54%
Altın
564.31
1.94%
Borsa
1.483
0.23%
Bitcoin
609.899
3.94%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Okuyan: Bir gecede yasa çıkarın Kenan Evren'i asalım

  Yaşar Okuyan düzenlediği basın toplantısında Kenan Evren'e olan nefretini kustu.
  • 25.11.2012 - 17:20
  Okuyan: Bir gecede yasa çıkarın Kenan Evren'i asalım

  Okuyan: Bir gecede yasa çıkarın Kenan Evren i asalım #1

  Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, 12 Eylül döneminde Genelkurmay Başkanı olarak görev yapan Kenan Evren’i 'yaratık' olarak adlandırdı. Düzenlediği basın toplantısında "Bir gecede yasa çıkarın da Asalım sallandıralım Evren'i." dedi.

  "EVREN DENİLEN YARATIK"

  Okuyan açıklamasına şöyle devam etti: “Ben televizyonlarda da referanduma ‘hayır’ oyu vereceğimi açıklamıştım. Hep bana o dönemde ceza gördünüz, neden hayır oyu vereceksiniz dediler. O zaman da izah ettim. 12 Eylül ile ilgili Anayasa’nın 15’inci maddesinin kaldırılması sadece ve sadece o 20 maddelik anayasa değişikliğinde bir krema üstüne sürmek. Oradaki esas hedef yargıydı, yargıda düzenleme yapmaktı. Bir yargılama süreci başladı. İlk duruşmayı ben izledim. Yarım saat baktım ve çıktım. Adam uzanmış. Bir monitörün köşesinde Evren denilen yaratık, diğer köşesinde Şahinkaya denilen yaratık vardı. Adamların suratı bile görünmüyor. Adını soyadını söylüyorlar, başka da bir şey söylemiyorlar. Arada durduruyorlar, bu adamların çişi geldi diyorlar. Böyle yargılama mı olur? Kenan Evren 90 yaşında. Çok yakından tanıdığımız TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca da 90 yaşında. Aynı yaştalar. Adamı çevre duyarlılığına karşı yaptığı eylemden dolayı aynı tarihlerde İzmir Dikili’de mahkemenin önünde ayakta dikiyorsun. Ben böyle memlekete isyan ederim."

  ERDAL EREN'İ GÖZÜMÜN ÖNÜNDE ASMAYA GÖTÜRDÜLER

  Yaşar Okuyan, "Öte tarafta darbe yapmış, binlerce insanın hayatını karartmış, cezaevlerinde 300 küsür insanın ölümünden birinci derecede sorumlu olan adamları yatakta yargılıyorsun. Bu 90 yaşındaki adamlar 17 yaşındaki Erdal Eren’in astılar. Benim gözümün önünde asmaya götürdüler. Dehşet bir tablo var. Bunların sorumlularını yargılıyoruz. Eyvallah. Sen hiç olmazsa bu yaratıkları mahkemenin huzuruna getir. Adam mahkemeye saygısızlık yapıyor, Türk halkıyla dalga geçiyor. Ben olsam bunlara özel kanun çıkartırım, bir gecede MİT Yasası’nı değiştiren hükümete teklif ediyorum. Bir gecede bunları asalım. Sallandıralım bakalım.

  "ASMAYIN BANA VERİN"

  Veya asmasınlar bana versinler. Ben onları benim kaldığım Mamak’taki hücreme götüreyim. 2 gün onlarla beraber olalım. Onlara hayat hikâyemi anlatayım. 2 gün sonra kendini asmışsa ne yapalım insanlık hali. Bu yargılama mı? Bu memleket 90 yaşındaki Hayrettin Karaca’yı aynı tarihlerde ayakta hazır ola geçirip çevre duyarlılığından dolayı yargılıyor, diğeri ise şu kadar cinayetlerin ve suçun asli faili pozisyonunda yatakta yatıyor. Böyle memleket olur mu?” şeklinde konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir