Euro
15.3363
0.12%
Dolar
13.5397
0.08%
Altın
789.4100
-0.01%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
579.427
1.11%
2ºC
İstanbul
Hafif kar 2 C

  Öldürülen PKK'lının babası: Akan kan durdurulsun

  Öldürülen teröristin babası, 12 yıldır görmediği oğlunu morgda teşhis etti!
  • 03.10.2012 - 15:47
  Öldürülen PKK'lının babası: Akan kan durdurulsun

  Öldürülen PKK lının babası: Akan kan durdurulsun #1

  Hatay’ın Kırıkhan İlçesi’nde Güzelce Jandarma Karakolu’na düzenledikleri saldırıda güvenlik güçleri tarafından öldürülen teröristlerden birinin 12 yıl önce Hollanda’dan örgüte katılan Muş Varto doğumlu, ’Siyabent - Varto’ kod adlı 33 yaşındaki Kudbettin Gündüz olduğu belirlendi. Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’nda bekletilen teröristin cesedini, babası Hazali Gündüz, dayısı Gıyaseddin Altın ile ağabeyi teşhis etti.

  "AKAN KAN DURDURULSUN"

  Yeğeninin cesedini teşhis ettikten sonra gazetecilere konuşan dayı Gıyaseddin Altın, Başbakan Erdoğan’ın Kürt açılımını desteklediklerini söyledi. Akan kanın bitmesini isteyen Altın, "Akan kan durdurulsun. Yıllardan beri bu acıları çeken Anadolu insanı. Ölenler Anadolu çocuklarıdır. Bu mozaik bozulmasın, Kürt-Türk mozaiği dağılmasın. Terörün bitmesini istemeyen bir avuç elit, çıkar çevreleridir" dedi.

  "BARIŞ SAĞLANSIN"

  Oğlunu 12 yıldan beri görmediğini belirten baba Hazali Gündüz , "Avrupa’ya gitmişti. Orada örgüte katılmış, o günden beri de haber alamadık, görüşmedik. Böyle olmasını istemezdim, kimsenin evladı ölmesin, terör bitsin. Barış sağlansın" diyerek gözyaşı döktü.

  "HALKLAR ARASINDA SORUN YOK"

  Dayı Gıyaseddin Altın ise, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kongrede yaptığı konuşmayı olumlu bulduğunu ancak önemli olanın icraat olduğunu belirterek, "Halklar bin yıldır kardeşçe, beraberce yaşadı. Halklar arasında sorun yok. Bu sorun küçük bir elit kesimin çıkar sorunu. Artık bu sorunu bitirin, bir çözüm getirin. Anadolu'daki fakir çocuklar artık ölmesin. Bu sorun çözülmezse herkes bu kanda boğulacak. Kürt'ün Türk'le, Çerkez'le, Laz'la bir sorunu yok. Halklar kardeşçe yaşıyor. Bu mozaik ayrılırsa hiçbir ırk için iyi olmaz" dedi.

  Öldürülen PKK lının babası: Akan kan durdurulsun #2

  Savcılık işlemlerinin tamamlanmasının ardından teslim alınan cenaze toprağa verilmek üzere Muş’a götürüldü. Hatay’ın Kırıkhan İlçesi’ne bağlı Güzelce Jandarma Karakolu’na 30 Eylül günü teröristlerce saldırı düzenlenmiş, 1 astsubay, 3 asker yaralanmıştı. Saldırının ardından düzenlenen operasyonda 2 terörist ise ölü ele geçirilmişti.


  Görüş Bildir