Euro
10.3221
0.03%
Dolar
8.8144
-0.03%
Altın
496.42
0.05%
Borsa
1.392
0.51%
Bitcoin
381.938
-0.43%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C
  Olmayan şehit cenazesine katılan CHP'li vekil

  Olmayan şehit cenazesine katılan CHP'li vekil

  CHP Adana Milletvekilinin bahtsızlığı! Düzenlenmeyen Şehit cenazesine katıldığını duyurdu.
  • 12.11.2012 - 13:12

  Olmayan şehit cenazesine katılan CHP li vekil #1

  CHP Adana milletvekili Turgay Develi, günün olayına imza attı. Vekilin basın bürosu tarafından Haber merkezlerine gönderilen e-mail'de, Develi'nin Şehit Jandarma Uzman Çavuş Tekin'in Adana'daki cenaze törenine katıldığı söylendi.

  Diyarbakır'dan askeri kargo uçağıyla Adana'ya getiren Şehit Erdal Tekin için Adana'da herhangi bir tören düzenlenmedi. Ancak Develi'nin basın bürosu olmayan cenaze için Haber merkezlerine gönderilmek üzere kurgulanmış bir mail hazırlamıştı bile. Vekil törene katılmış, aileye de başsağlığı dilemişti.

  OLMAYAN TÖRENE KATILDI, BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

  Develi'nin basın bürosu tarafından gönderilen açıklamada "Önceki gün Siirt'te göreve giderken düşen helikopterde şehit olan Feke'li Jandarma Uzman Çavuş Erdal Tekin için Adana Merkez Camii de tören düzenlendi. Törene CHP Adana Milletvekili Turgay Develi, CHP Yüreğir İlçe Başkanı Turgur Üstün ve CHP Meclis Üyesi Necmettin Atay da katıldı.

  Şehit Jandarma Uzman  Çavuş Erdal Tekin, kılınan namazın ardından dogum yeri olan Feke'nin Gürümze Köyü'ne götürüldü. CHP Adana Milletvekili Turgay Develi, CHP Yüreğir İlçe Başkanı Turgut Üstün ve CHP Meclis Üyesi Necmettin Atay da Şehit Tekin'in cenazesiyle birlikte Feke'ye giderek, Şehit Erdal Tekin'in ailesine başsağlığı diledi" denildi.

  ŞEHİDİN CENAZE TÖRENİ ADANA'DA DEĞİL FEKE'DE

  Bu açıklamanın haber merkezlerine ulaştığı saatlerde Jandarma Uzman Çavuş Erdal Tekin'in cenazesi henüz Adana'ya ulaşmamıştı. Tekin'in cenazesi, aynı kazada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Eren Kızılgedik'in cenazesi ile birlikte 15.30'da askeri kargo uçağıyla İncirlik Üssü'ne getirildi. Şehidin cenazesi Askeri Hastane Morgu'nda bekletildi. Şehit Erdal Tekin'in cenazesinin memleketi Feke'ye götürüleceği ve Adana'da tören yapılmayacağı öğrenildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir