Dolar
7.2907
0.859%
Euro
8.5326
-0.9265%
Altın
2035.04
-1.3663%
Borsa
1060.59
2.5319%
G. Altın
477.149
-0.4753%
Bitcoin
84407.38
-1.3494%
30ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 30 C

  Ömer Çelik şehit evinde gözyaşlarını tutamadı

  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik'in taziye çadırında duygusal anları..
  • 12.01.2013 - 19:49
  Ömer Çelik şehit evinde gözyaşlarını tutamadı

  Ömer Çelik şehit evinde gözyaşlarını tutamadı #1

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde karakola saldırı hazırlığındaki teröristlere yönelik operasyonda şehit düşen Adanalı Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Doğan için kurulan taziye çadırını ziyareti sırasında gözyaşlarını tutamadı. Çelik, taziye çadırındayken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da telefonla arayarak şehidin babası Ali Doğan'a başsağlığı diledi.

  "ŞEHİTLER OLMASAYDI BU VATAN OLMAZDI"

  Şehidin baba evinin bulunduğu Sarıçam İlçesi'ndeki TOKİ Evleri 588 Sokak'ta kurulan taziye çadırına akşam saatlerinde giden Ömer Çelik'e, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ve Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci eşlik etti. Taziye çadırında şehidin babası Ali Doğan tarafından karşılanan Çelik, eğilerek şehit babasının elini öptü. Şehit yakınlarına başsağlığı dileyen Ömer Çelik, şunları söyledi:

  Ömer Çelik şehit evinde gözyaşlarını tutamadı #2

  "Başbakanımız ile birlikte Gabon, Nijer ve Senegal seyahatindeyken bu acı haberi aldık. Allah merhum kardeşimize gani gani rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Bizler bu memlekette ayakta kalabiliyorsak, her birimiz vazifemizi yapabiliyorsak, bu memlekette huzur varsa, çocuklarımız okullarına gidebiliyorsa işte bu şehitlerimiz sayesindedir. Eğer bu şehitler fedakarlıklarda bulunmasaydı, burası bir vatan olmayacaktı. Biz de bir millet olmayacaktık. Millet olmamızı ve buranın vatan olmasını onlara borçluyuz."

  GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

  Şehitliğin büyük bir mertebe olduğunu söyleyen Ömer Çelik, bu sırada ağlamaya başladı ve "Ama asıl biricik evlatlarını kaybeden amcamızın metaneti, biz kendisine dua etmeden kendisi daha girer girmez dua ediyor. Amcaları burada, kardeşleri burada. Allah rahmet eylesin" diyerek konuşmasını bitirdi.

  Ömer Çelik şehit evinde gözyaşlarını tutamadı #3

  Ömer Çelik ağladıktan sonra taziye çadırındaki gazeteciler, dışarıya çıkartıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da şehidin babası Ali Doğan'ı, Ömer Çelik'in cep telefonunda arayarak başsağlığı dilediği öğrenildi.

  Görüş Bildir