Petrol
112.02
1.20%
Euro
17.2829
-0.08%
Dolar
16.1291
0.33%
Altın
963.26
-0.31%
Borsa
2375
0.00%
Bitcoin
486.134
2.76%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Operasyon sırası Nusaybin ve Yüksekova’da

  Kobani’den tünellerle bölgeye sızan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için hazırlıklar tamam, operasyonlar Yüksekova’ya da kaydırılacak
  • 08.03.2016 - 09:20
  Operasyon sırası Nusaybin ve Yüksekova’da

  Operasyon sırası Nusaybin ve Yüksekova’da #1

  Silopi ve Cizre’de tamamen biten, Sur’da ise bitme aşamasına gelen terör operasyonlarının rotası, Mardin’in Nusaybin ve Hakkâri’nin Yüksekova ilçelerine çevriliyor. Güvenlik birimleri, gerekli hazırlıkları yaptı. Buna göre, operasyonlar önce Nusaybin’de ardından Yüksekova’da başlayacak.

  NUSAYBİN'DE 1000 HENDEK VAR

  İstihbarat raporlarına göre Nusaybin’de bin civarında hendek ve barikat var. Ayrıca Suriye sınırından Nusaybin’e gizli yeraltı tünelleri açılmış durumda. İlçede 350 civarında da silahlı militan olduğu değerlendiriliyor. Hükümete sunulan raporlarda, TSK’nın aldığı tedbirler ile teröristlerin Kuzey Irak’tan Türkiye’ye sızmasının büyük oranda önüne geçildiği belirtiliyor. Türkiye kırsalında ise, şehirlere indikleri için hemen hemen terörist unsur kalmadı.

  SURİYE'DEN İLÇEYE GİRİŞ ÇIKIŞ YAPIYORLAR

  Şu anda en sıkıntılı yer sınırdaki Nusaybin. Kobani’deki PYD-PKK unsurları, Nusaybin’e giriş-çıkışlarını gizli yeraltı tünellerinden yapıyor. Bu nedenle yeraltı tünellerine yönelik harekât öncelikli olacak. Operasyon yapılacak mahalle sayısının 3 olduğu belirtildi. Nusaybin’de PKK, Arap kökenli nüfusu tehditle göçe zorluyor. Bu baskılar nedeniyle son dönemde 70 bin olan ilçe nüfusu 40 bin civarına inmiş durumda.

  NEVRUZ'A ÖZEL ÖNLEM

  Öte yandan terör örgütünün Nevruz’a yönelik provokasyonlarının önüne geçmek için güvenlik birimleri alarm verdi. Kutlamalara getirilecek bir yasağın eylemleri daha da artıracağı bildiriliyor. Hükümetin, Nevruz kutlamalarını “sıradanlaştırma stratejisi” izleyeceği kaydediliyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir