Dolar
6.8612
0.0014%
Euro
7.7611
0.1535%
Altın
1798.58
-0.2689%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
396.959
-0.248%
Bitcoin
63644.24
-0.0606%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Optimar Başkanı: Bahçeli Kılıçdaroğlu'ndan rol çalıyor

  Optimar Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Daşdemir, çatı aday tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu, "Muhalefet partileri ortada kaldı" dedi.
  • 05.06.2014 - 14:21
  Optimar Başkanı: Bahçeli Kılıçdaroğlu'ndan rol çalıyor

  Optimar Başkanı: Bahçeli Kılıçdaroğlu'ndan rol çalıyor #1

  Optimar Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Daşdemir, Ankara’da katıldığı bir programda cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

  ''MHP MUHALEFET PARTİSİNDEN ROL ÇALIYOR''

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çatı aday çalışmalarını değerlendiren Daşdemir, "Bahçeli’nin bu çalışmayı yapması, kendisi ve partisi açısından olumlu bir gelişmedir. MHP bu çalışmasıyla, aslında ana muhalefet partisinden rol çalıyor. Bu çalışmayı Bahçeli’nin yapması değil ana muhalefet genel başkanının yapması gerekirdi.

  ''SONUÇ ALMASINA İMKAN YOK''

  Siyaseten doğru bir hamle Bahçeli’nin yaptığı. Ancak sonuç almasına imkân dahi yok. Mansur Yavaş Ankara’da çok ciddi bir oy aldı. Mansur Yavaş’la tabanda başlayan MHP-CHP yakınlaşması, cumhurbaşkanlığı seçiminde devam edebilir. Deniz Baykal’ın verdiği mesajlar, bu yarışa girmeyeceğim şeklinde yorumlanıyor. İlhan Kesici’nin ise halkta yeteri kadar karşılığı olduğunu düşünmüyorum. Gelinen noktayı doğru okumak gerekirse, tartışılması gereken konu Başbakan Erdoğan’ın ilk turda mı, ikinci turda mı seçileceğidir" diye konuştu.

  "ABDULLAH GÜL, YEŞİL IŞIK YAKMADI"

  Türkiye’nin geçmişinde Cumhurbaşkanlığı sürecinde maksatlı olarak ortamın gerildiğine dikkat çeken Daşdemir, "Muhalefetin tek manevrası Abdullah Gül’ü ikna etmekti. Abdullah Gül de buna yeşil ışık yakmayınca muhalefet partileri ortada kaldı. Paralel örgütün 17 Aralık’ta başlattığı manipülasyon çalışmaları, gerginliğe sebep oldu. Siyasi kutuplaşma, tahammülsüzleştirmeyi beraberinde getiriyor. Ağustos seçimlerinin ardından gerilimin düşeceğine inanıyorum" dedi.

  Görüş Bildir