Dolar
7.3321
-0.0204%
Euro
8.6838
0.486%
Altın
1934.2
0.9477%
Borsa
1113.08
-0.0987%
G. Altın
455.883
0.8472%
Bitcoin
84681.47
0.1316%
31ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 31 C

  Ordu Üniversitesi'nde bayrak skandalı

  Ordu Üniversitesi'nde Şehit tabutlarının örtüsü, Ordu Üniversitesi’nde çimento çuvallarına örtü yapıldı.
  • 18.01.2013 - 08:59
  Ordu Üniversitesi'nde bayrak skandalı

  Ordu Üniversitesi nde bayrak skandalı #1

  Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi binasının alt kısmında yer alan inşaatların yanına bırakılan çimento torbalarının ıslanmaması için üzerine Türk bayrağı örtülünce Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Ordu Üniversitesi Rektörlüğü’nün resmi internet sitesinde konuyla ilgili yapılan açıklamada "Bu anlamda fotoğrafta görülen Türk Bayrağı bir bankanın tadilat çalışmaları dolayısıyla şantiye çalışmalarını yapan yüklenici firmasının taşeron işçileri tarafından dikkatsizlik örneği olarak çimento torbalarının üzerine serilmiştir." diyerek kendisini savundu.

  SORUŞTURMA BAŞLATILDI

  Ordu’da sosyal medyada dolaşan bir fotoğraf savcılığı harekete geçirdi. Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi binasının alt katında bir bankanın ATM inşaatının önündeki çimentoların üzerine ıslanmaması için Türk bayrağı serilmesi sosyal medyada tepki oluşturdu. Fotoğrafın ortaya çıkması üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı da harekete geçti. Konuyla ilgili soruşturma başlattı. Türk bayrağı çimentoların üzerinden kaldırıldı.

  REKTÖRLÜK: TAŞERON İŞÇİLERİNİN DİKKATSİZLİĞİ

  Ordu Üniversitesi Rektörlüğü’nün resmi internet sitesinde konuyla ilgili yapılan açıklamada "Bu anlamda fotoğrafta görülen Türk Bayrağı bir bankanın tadilat çalışmaları dolayısıyla şantiye çalışmalarını yapan yüklenici firmasının taşeron işçileri tarafından dikkatsizlik örneği olarak çimento torbalarının üzerine serilmiştir.

  "ÜNİVERSİTENİN SORUMSUZLUĞU YOK"

  Konuyla ilgili Ordu Üniversitesi Yönetiminin herhangi bir sorumsuzluğu söz konusu değildir. Zira Ordu Üniversitesi Yönetimi’nin olaya hemen müdahale etmesi sonucu Şanlı Türk Bayrağı ’nın oradan kaldırılıp özenle muhafaza edilmesi sağlanmıştır. Konuyla ilgili olarak taşeron firma hakkında Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur" denildi.

  Görüş Bildir